Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yılın İşadamı: Fuat Tosyalı

Dünya Gazetesi'nin 17 yıldan bu yana ekonomiye yön veren kişi ve kuruluşları taşıdığı Ekonominin Şeref Kürsüsü’ne bir Türk Yapısal Çelik Derneği Üyesi Fuat Tosyalı çıktı.

tusca.org
1


b>Dünya Gazetesi'nin 17 yıldan bu yana ekonomiye yön veren kişi ve kuruluşları taşıdığı Ekonominin Şeref Kürsüsü’ne bir Türk Yapısal Çelik Derneği Üyesi Fuat Tosyalı çıktı.

Dünya Gazetesi'nin okurları, büroları, yazar ve yöneticileri ile iş dünyasının önde gelen temsilcilerinden oluşan büyük jürinin 1990 yılından bu yana düzenlediği Ekonominin Şeref Kürsüsü'ne 2006'da seçilen kişi, kurum ve kuruluşlar kategorilerine göre şöyle:

2006 yılında öne çıkan faaliyetleri nedeniyle birçok aday arasından Yılın Şirketleri olarak alfabetik sırayla, Durmazlar Makina ve Shell-Turcas belirlendi. Yılın Çok Ortaklı Şirketleri Bank Asya ve Gülbirlik oldu. Aydın Doğan ve Fuat Tosyalı ise Yılın İşadamları seçildi. Yılın Profesyonel Yöneticileri olarak seçilen isimler ise Coca Cola'dan Muhtar Kent ile Zorlu Grubu'ndan Ömer Yüngül oldu. 2006 yılındaki faaliyetleriyle öne çıkan kuruluşlar arasından Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Yılın Sivil Toplum Örgütleri unvanına layık görüldü. Büyük jüri, 2006'da Yılın Bürokratları olarak da Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Yusuf Günay'ı seçti.

Tosyalı Holding AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı
Fuat Tosyalı, bünyesindeki beş şirket ile bini aşkın çalışanı barındıran ve 2005'te İSO'nun belirlediği 500 Büyük Şirket listesinde 126. sırada olan Tosyalı Holding'i 2006'da 90'ınca sıraya yükseltti. Tosyalı, grubun kurumlar bazında tüm şirketleri ile Hatay vergi rekortmeni olmasını sağladı. Tosyalı, Türkiye'de bir ilçede ilk defa hayata geçirilen İskenderun Tosçelik Fen Lisesi'ni çağdaş standartlara uygun bir yaklaşımla inşa ettirdi. Tosyalı, bu yatırımla bilime gönül vermiş genç neslin yetişmesinde aktif bir rol oynaması hedeflenen Tosçelik Fen Lisesi'nin 2006-2007 eğitim-öğretim döneminde ilk öğrencilerini kabul etmesini sağladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yilin-isadami-fuat-tosyali_50821.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ülkeye ve türk insanlarına birşeyler verebilmek kadar kutsal bir görev yoktur.siz degerli büyügümün de bu ülkeye, türk milletine vermiş olduğunuz katkılardan dolayı öncelikle size teşekkür ediyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!