Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

YKB Rüzgara 110 Milyon Euro Verdi

Yapı Kredi, Bilgin Enerji Yatırım Holding'in rüzgar enerji santrali (RES) projesi için 110 milyon euro finansman kredisi sağladı. Yapı Kredi'den yapılan açıklamada, Holding'in 90 megavat (MW) kurulu güce sahip üçüncü RES projesinde kullanılmak üzere Bergama Rüzgar Enerji Üretim Santraline 110 milyon euro tutarında, 2 yılı geri ödemesiz toplam 12

Yeni Şafak Gazetesi
YKB Rüzgara 110 Milyon Euro Verdi

Yapı Kredi, Bilgin Enerji Yatırım Holding'in rüzgar enerji santrali (RES) projesi için 110 milyon euro finansman kredisi sağladı. Yapı Kredi'den yapılan açıklamada, Holding'in 90 megavat (MW) kurulu güce sahip üçüncü RES projesinde kullanılmak üzere Bergama Rüzgar Enerji Üretim Santraline 110 milyon euro tutarında, 2 yılı geri ödemesiz toplam 12 yıllık proje finansman kredisi sağladığı bildirildi.

Dışa bağımlılığı azaltacak

Yapı Kredi Murahhas Üyesi ve Genel Müdürü Tayfun Bayazıt, Yapı Kredi'nin enerji projeleri finansmanında çok deneyimli ve iddialı olduğunu belirterek, “Türkiye için çok önemli olan enerji sektörü adına gerçekleştirilecek projeye katkı sağlamaktan dolayı gurur duyuyoruz. RES ve buna benzer diğer projeler, ülkenin enerji açısından dışa bağımlılığını azaltacak ve istihdam alanı sağlayacaktır. Yapı Kredi olarak RES projesi gibi çevreye, sosyal ve ekonomik alanlara olumlu katkılar sağlayacak her türlü çalışmaya her zaman destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yapı Kredi faizi indirdi

Yapı Kredi, YTL konut, taşıt, eğitim ve bireysel ihtiyaç kredisi faizlerini indirdi. 10-29 Eylül arasında geçerli olmak üzere 1-36 ay vadede 10 bin YTL'ye kadar yüzde 1,59 faiz oranı ile bayram ihtiyaç kredisini sunan banka, bordrolular için 60 ay vadeye kadar kullandırım yapılan bireysel ihtiyaç kredisinde 1-48 ayda yüzde 1,93 olan faiz oranını 1,89'a düşürdü.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ykb-ruzgara-110-milyon-euro-verdi_63637.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!