Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

YKY’den Yeni Konut Projesi

Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, geçen yıl dünyanın en iyi konut projesini ödülünü kazandığı İstanbul - İstanbul evlerinin yakınında

NTV-MSNBC
YKY’den Yeni Konut Projesi

b>Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, geçen yıl dünyanın en iyi konut projesini ödülünü kazandığı İstanbul - İstanbul evlerinin yakınında yeni bir proje hazırlıyor.

Yaşanan ekonomik krizlerin etkisini ilk hisseden ve en geç toparlanan gayrimenkul sektörü yükseliş trendine girdi. Son aylarda faizler ve enflasyonda yaşanan düşüş ve ratinglerdeki olumlu trend, gayrimenkul sektörüne de olumlu yansıdı. Gayrimenkul sektörünün önde gelen kuruluşlarından Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı da, sektördeki hareketliliği yaratan kuruluşlardan biri olurken, Kemerburgaz, Göktürk Beldesinde Yapı Kredi Koray tarafından yapımı tamamlanan İstanbul-İstanbul projesinin 2. fazı büyük ilgi gördü.

Nisan ayında teslime başlanan 2. faz ünitelerinden yüzde 95’i eylül ayı itibarı ile satıldı. Sadece son 4 ayda gerçekleşen ciro ise 4 milyon dolara ulaştı.

İSTANBUL - İSTANBUL DÜNYA BİRİNCİSİYDİ
Beş yıl önce bu bölgeye yatırım yaptıklarını ve İstanbul-İstanbul projesi ile dünya birincisi olduklarını belirten Yapı Kredi Koray Genel Müdürü Hakan Kodal, bölgede gerçekleşen konut, ticaret ve alışveriş merkezleri yatırımları ile önümüzdeki dönemde Göktürk bölgesinin daha da değerleneceğini düşündüklerini söyledi.
Piyasalar ve projelerdeki hareketlilik sebebi ile, 2001 krizinden bu yana ilk kez yeni yatırımlara girdiklerini hatırlatan Kodal, bölgede yeni projelerin geliştirilmesini hedeflediklerini, bu amaçla da Göktürk bölgesinde yaklaşık 9 dönümlük bir arsayı 1 milyon 429 bin dolar bedelle satın aldıklarını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ykyden-yeni-konut-projesi_6113.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!