Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yoğun Talep Gören Lüks Konutlar TOKİ’nin İştahını Kabartıyor

Yoğun Talep Gören Lüks Konutlar TOKİ’nin İştahını Kabartıyor

Zaman Gazetesi
Yoğun Talep Gören Lüks Konutlar TOKİ’nin İştahını Kabartıyor

atandaşların lüks konuta olan talebini gören Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara’da Eskişehir yolu üzerinde Yukarıyurtçu Köyü çevresinde sosyal konut olarak planladığı alanda, lüks konut yapmaya karar verdi.

Eskişehir Yolu 28. kilometrede, Turkuaz Vadisi adıyla başlatılan proje kapsamında ilk aşamada 4 bin 426 lüks konut yapılacak. İhale hazırlıkları tamamlanmak üzere olan konutların, Haziran ayı içinde satışa sunulması öngörülüyor. Lüks konutlar için TOKİ’ye 50’den fazla kamu kurum kuruluşlarından toplu talep geldiği, talep edilen lüks konut sayısının ise 15 binden fazla olduğu ifade ediliyor.

Turkuaz Vadisi’ndeki konutlar, yüzde 20 - 30 veya 40’ı peşin olmak üzere 48 - 60 ve 70 ay vadeli olarak satılacak. Konut bedellerinin peşin ödenmesi halinde yüzde 20 indirim uygulanacak. Büyüklükleri brüt 95 - 136 metrekare arasında projelendirilen konutların vadeli satış fiyatları, 82 bin - 168 bin YTL arasında belirlendi. Sosyal nitelikli projelerde 16-18 ay olan konutların teslim süresi ise lüks konutlarda 24 aya çıkarıldı.

TOKİ, geçen yıl sonunda, Eskişehir Yolu üzerinde 17. kilometrede bulunan Karayolları Araç Muayene İstasyonu alanına, 408 tane lüks konut planlamıştı. İdarenin nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla bu yıl Ocak ayında toptan satışa çıkarılan konutların büyük bölümü daha inşaat başlamadan satıldı. Büyüklükleri brüt 121,6-179,1 metrekare, vadeli fiyatları da 131,2 bin-249,2 bin YTL arasında belirlenen konutların bedelleri peşin alındı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yogun-talep-goren-luks-konutlar-tokinin-istahini-kabartiyor_45860.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!