Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yorglass, Kadın Mentorluk Programı Başlatıyor

Yorglass, 50. yılını 50 kadın öğrenciye yönelik başlattığı mentorluk programıyla taçlandırıyor.

yapi.com.tr
Yorglass, Kadın Mentorluk Programı Başlatıyor

Yorglass, endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarındaki 50 yıllık birikimi ve tecrübesiyle sektöre öncülük ederken iş dünyasında kadın gücünü artırmaya yönelik projelerine de devam ediyor. Bu kapsamda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü bu yıl “Kadın Mentorluk Programı” ile kutlayan şirket, deneyimli kadın liderlerini 50 genç kadın yetenekle buluşturacak. Yorglass’ın farklı departmanlarında uygulanacak ve altı ay boyunca devam edecek projede genç kadınların ilham verici deneyimler tecrübe edeceğini söyleyen Yorglass İnsan Kaynakları Direktörü Ayşe Doğruöz, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü böyle önemli bir proje ile kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 50 yılı geride bıraktığımız bu senede geleceğin kadın liderleriyle kariyerlerini inşa edecek olmak çok değerli” dedi.

Geleceğin liderlerine rehberlik etmeyi amaçlıyor
Bir yolculuğun en anlamlı durağının değerlerin, deneyimlerin ve bilgilerin paylaşıldığı nokta olduğunu ifade eden Ayşe Doğruöz; “Yorglass olarak, 50 yıllık deneyimimizle yükseldiğimiz her basamakta değerlerimizin ışığını genç nesillere aktarmak için bir adım daha atmaya kararlıyız. Bu noktada “50 Yıl, 50 Kadın” mottosuyla başlattığımız kadın mentorluk programımız; geleceğin liderlerine rehberlik etmek, onların potansiyellerini keşfetmelerine ve gelişmelerine yardımcı olmak için önemli bir misyon üstleniyor. Bu misyonu gerçeğe dönüştürmek için Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi ile iş birliği yapıyoruz. Mentorlarımız ve menteelerimizin tamamen kadınlardan oluşuyor, projemize toplamda 17 kadın mentorumuz ve 24 menteemiz ile başlıyoruz. “Bizden Ne Öğrenmek İstersin?” konsepti ile her öğrenci için altı aylık bir süreci kapsayan programımızda ayda en az bir kez buluşma organize ederek öğrencilerimizle bir araya gelmeyi de hedefliyoruz. Projemizin ilk adımı olarak öğrencilerimizin beklentilerine ve ilgi alanlarına göre mentor eşleşmeleri yapıldı. Dolayısıyla genç lider adaylarımız farklı departmanlarda farklı mentorlardan deneyim elde edebilecek. Buradaki temel hedefimiz ise sektöre ilgisi ve yeteneği olan arkadaşlarımıza Yorfuture kapsamında kariyer fırsatları sunmak” şeklinde konuştu.

 

*

Yorglass Hakkında

Temelleri 1974’te atılan Yorglass, endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarındaki tecrübesiyle sektöre öncülük ediyor. Global ve güvenilir tedarikçi olma nedeni doğrultusunda ürettiği zengin ürün çeşitlerini hem iç pazara hem de 6 kıtaya ulaştıran Yorglass, 150'den fazla farklı cam türü ve dünyanın her yerinden 70'in üzerinde tedarikçisi ile geniş bir alana hizmet veriyor. Bugün itibarıyla üretim ve ticari çalışmalarını; Yorglass Ticaret, Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya iş üniteleri altında Türkiye’nin beş farklı şehrinde kurulu yedi tesisinde gerçekleştiren şirket, ürünlerini 60’a yakın ülkeye ihraç ediyor. Sektördeki 50.yılını kutlayan Yorglass, Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde 30 milyon euro yatırımla hizmete sunduğu Çamaşır Makinesi Kapak Camı İşletmesi ile üretmek ve sürdürülebilir bir değer yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yorglass-kadin-mentorluk-programi-baslatiyor_202050.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!