Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yozgat Çimento 15 Mart'a Kadar Üretim Yapmayacak

Ekim ayında klinker üretim hattını 2 ay durdurma kararı alan Yibitaş Yozgat, Yozgat Çimento Fabrikası üretim duruşunu piyasa koşulları nedeniyle 15 Mart'a kadar uzattığını duyurdu.

yapi.com.tr
Yozgat Çimento 15 Mart'a Kadar Üretim Yapmayacak

Yibitaş Yozgat 23 Ekim'de Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP)'a yaptığı açıklamada piyasa koşulları nedeniyle Yozgat Çimento Fabrikası klinker üretim hattının yaklaşık 2 aylık bir süre için duruşa geçirilmesine karar verildiğini duyurmuştu. Habertürk'te yer alan habere göre; bu süreyi piyasa koşulları nedeniyle 2 ay daha uzatma kararı aldı. Söz konu süreçte klinker stoklarının çimento üretim ve satış ile klinker satış taleplerini karşılayacak seviyede olduğu; dolayısıyla duruştan çimento üretim ve satışlarının etkilenmeyeceği belirtildi.

Firmanın Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama şu şekilde: "Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 21/01/2019 Tarih 2019/01 no.lu toplantısında; piyasa koşulları nedeniyle, şirketimiz Yozgat Çimento Fabrikası klinker üretim hattının yaklaşık olarak 15 Mart 2019'da yeniden faaliyete alınmasına  ve bu tarihe kadar duruşun devamına karar verilmiştir. Üretim planlaması kapsamı neticesinde, anılan süre dahilinde klinker stoklarımız çimento üretim ve satış ve klinker satış taleplerini karşılayacak seviyededir. Dolayısıyla devam eden duruştan çimento üretim  ve satışlarımız etkilenmeyecektir. Bununla birlikte, süreç içerisinde, bahse konu duruş nedeniyle ekonomik koşullara bağlı olarak yapılan üretim planlaması dahilinde yaklaşık 8 çalışanımızın daha iş sözleşmeleri usulüne uygun olarak feshedilecektir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/yozgat-cimento-15-marta-kadar-uretim-yapmayacak_170090.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!