Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Yumurtalık, Yakın Gelecekte Bölgesinde Önemli Bir Turizm Merkezi Haline Gelecek''

İSKEN Sugözü Enerji Santralı Genel Müdürü Sırrı Uyanık, Adana'nın Yumurtalık ilçesinin, yakın gelecekte bölgesinde öneli bir turizm merkezi haline geleceğini belirtti.

yapi.com.tr / AA
''Yumurtalık, Yakın Gelecekte Bölgesinde Önemli Bir Turizm Merkezi Haline Gelecek''

İSKEN Sugözü Enerji Santralı Genel Müdürü Sırrı Uyanık, Adana'nın Yumurtalık ilçesinin, yakın gelecekte bölgesinde önemli bir turizm merkezi haline geleceğini belirtti. Uyanık, Yumurtalık Sosyal Kalkınma Derneği (YUM-DER), Yumurtalık Kaymakamlığı, Yumurtalık Belediyesi ve Çukurova Üniversitesi Yumurtalık Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile düzenlenen ''Turizm Çalıştayı''nın açılışındaki konuşmasında, Yumurtalık'ın tarihi ve doğal güzelliklerine dikkati çekti.

Uyanık, doğal güzellikleri ve tarihsel değerleri ile ciddi bir turizm potansiyeline sahip olan Yumurtalık'ın yakın gelecekte bölgesinde önemli bir turizm merkezi haline de geleceğini vurguladı.

Turizm konusunda atılacak adımların Yumurtalık'ın ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişimine doğrudan etkisi olacağını vurgulayan Uyanık, ''Bugün bu salonda Yumurtalık olarak ortaya koyduğunuz birlik ve beraberlik tablosu Yumurtalık'ın bu işi başaracağının en büyük kanıtıdır'' dedi.

Uyanık, İSKEN olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu alandaki çalışmaları desteklemeye hazır olduklarını kaydetti.

YUM-DER Başkanı Mesut Evran ise, Yumurtalık'ın sosyal ve ekonomik yönden kalkınmasına hizmet etmek amacıyla düzenledikleri Turizm Çalıştayına katılarak bu konudaki fikir ve önerilerini paylaşan herkese teşekkür ettiğini bildirdi.

Evran, ayrıca, çalıştay öncesinde gerçekleştirilen ve Yumurtalık'ta faaliyet gösteren 67 esnafın katıldığı Esnaf Eğitim Programı'nın da çok verimli geçtiğini belirterek, esnafın bilgi, beceri ve tecrübesini artıracak, imkan ve kabiliyetini geliştirecek bu tür faaliyetlere önümüzdeki dönemde de devam edeceklerini ifade etti.

Evran, konuşmasının ardından Yumurtalık'ın sosyo-ekonomik kalkınmasına kurulduğu günden bu yana çok önemli katkılar sunduğunu belirttiği İSKEN Sugözü Enerji Santralı'nın Genel Müdürü Dr. Sırrı Uyanık'a teşekkür plaketi verdi.

YUM-DER üyesi esnaf başta olmak üzere kamu ve özel sektör kuruluşlarının yöneticileri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini bir araya getiren toplantıda, Yumurtalık'ın yakın gelecekte bölgesinde önemli bir turizm merkezi olabilmesi için izlenmesi gereken stratejiler ortaya konuldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yumurtalik-yakin-gelecekte-bolgesinde-onemli-bir-turizm-merkezi-haline-gelecek_87385.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!