Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yunan Adaları Satılık!

Ekonomik krizdeki Yunanistan, çareyi her yıl yüzbinlerce turistin akın ettiği adalarında bazı arazileri satışa çıkarmakta buldu. İngiliz Guardian gazetesi, hükümetin adaların kamuya ait bölümünün bir kısmını, zenginlere ve lüks turistik tesis inşa edecek girişimcilere satmayı ya da uzun süreli kiralamayı düşündüğünü bildirdi.

NTV
Yunan Adaları Satılık!

Ekonomik krizdeki Yunanistan, çareyi her yıl yüzbinlerce turistin akın ettiği adalarında bazı arazileri satışa çıkarmakta buldu.

İngiliz Guardian gazetesi, hükümetin adaların kamuya ait bölümünün bir kısmını, zenginlere ve lüks turistik tesis inşa edecek girişimcilere satmayı ya da uzun süreli kiralamayı düşündüğünü bildirdi.

Habere göre; Yunanistan, bu strateji sayesinde bölgeye yeni yatırımlar çekerek istihdamı ve vergi gelirlerini artırmak istiyor.

ADALARLA İLGİLENEN O İSİM

Guardian, hükümetin ayrıca yapılacak yatırımlarla adalardaki altyapı sorunlarını çözmek istediğini yazdı. Emlak uzmanları bazı adaların zaten satılık olduğunu ve bu adalara daha çok Rus ve Çinli zenginlerin ilgi gösterdiğini belirtiyor.

Yunan adalarıyla ilgilenenler arasında Rusya'nın en zengin kişilerinden Roman Abramoviç'in de ismi geçiyor.

Yunanistan'ın özelleştirmeyi düşündüğü bölgeler arasında ünlü Mikanos Adası da bulunuyor. Adanın üçte biri kamuya ait ve hükümet, bu bölge için yapılacak teklifleri değerlendirmeye hazır görünüyor.

Yunanistan'ın irili ufaklı yaklaşık 6 bin adası var. Ancak bunlardan yalnızca 227'sinde yerleşim görülüyor.

Guardian'ın "Adalar satılık" haberini yorumlayan analistler, kararın, yunan hükümetinin yükümlülüklerini yerine getirmek için herşeyi yapmaya hazır olduğunu gösterdiğini belirtti.

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/yunan-adalari-satilik_80655.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!