Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yunanistan'da Özelleştirme, Satın Alma ve İş Fırsatları Toplantısı Gerçekleştirildi

Türk-Yunan İş Konseyi Eş Başkanı Selim Egeli, ''Yunanistan'da özelleştirme ilan edildiğinde birçok Türk yatırımcısı ilgi gösterdi. Enerji, turizm ve emlak geliştirme sektörlerinde fırsatları değerlendirmek istedi'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Yunanistan'da Özelleştirme, Satın Alma ve İş Fırsatları Toplantısı Gerçekleştirildi

Foto: Erhan Elaldı (AA)

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)/Türk-Yunan İş Konseyi ev sahipliğinde, Yunanistan Girişimciler Federasyonu (SEV) ve Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) işbirliğinde ''Yunanistan'da Özelleştirme, Satın Alma ve İş Fırsatları'' başlıklı bir toplantı yapıldı.

Toplantıda konuşan Türk-Yunan İş Konseyi Eş Başkanı Selim Egeli, Yunanistan'da kriz başladıktan sonra Türkiye'de olduğu gibi istikrar paketinin önemli maddelerinden birinin özelleştirme olduğunu belirterek, ''Yunanistan'da özelleştirme ilan edildiğinde birçok Türk yatırımcısı ilgi gösterdi. Enerji, turizm ve emlak geliştirme sektörlerinde fırsatları değerlendirmek istedi'' dedi.

Yunanistan'ın yaşadığı kaotik durum nedeniyle iş dünyasından yöneltilen sorulara cevap alınamadığını ifade eden Egeli, ''GYİAD, TÜSİAD ve SEV ile birlikte böyle bir toplantının iki ülkeye de faydası dokunacağını düşündük. Yunanistan'da özelleştirmenin, yabancı sermayenin, yatırım yapmak isteyen insanların başvurması gerektiği kuruluşların başındakileri Türk iş adamlarıyla buluşturduk'' diye konuştu.

Egeli, Yunanistan'da, ''her zaman Türk yatırımcılarına kapılarının açık olduğu''nun söylendiğini anlatarak, toplantının bir sonraki oturumunda Yunanistan'da faaliyet gösteren uluslararası danışmanlık şirketlerinin temsilcilerinin Yunanistan ile ilgili bilgi vereceğini aktardı.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/yunanistanda-ozellestirme-satin-alma-ve-is-firsatlari-toplantisi-gerceklestirildi-_91216.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!