Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yurt İnşasına Yönelen Kiptaş İlanla İşletmeci Arıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) ardından, vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Kiptaş öğrenci yurdu inşasına yöneldi.

Referans Gazetesib>Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) ardından, vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Kiptaş öğrenci yurdu inşasına yöneldi.

Bugüne kadar 40 bin civarında konut, okul, cami, hastane ve kreş inşa eden Kiptaş'ın ihtiyaç doğrultusunda bundan sonraki projelerine yurt binalarını da dahil edeceğini belirten Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, "İnşa edeceğimiz 5-6 bin konutluk büyük projelerde yurt binaları da yapacağız. Bunun ilk örneğini İkitelli Başak Konutları'nda hayata geçiriyoruz. Bu projede okulların yanı sıra, bir üniversite için de yer ayırdık. Bu kurumlarda öğrenim görecek öğrencilerin ihtiyaçlarını göz önüne alıp projelerimize öğrenci yurtlarını da dahil ettik" dedi.

İkitelli Başak Toplu Konutları'nda yurt inşasına başlayan Kiptaş, Hadımköy ve Maltepe'deki toplu konut projelerine de yurt binalarını dahil etti. Yurtların işletim hakkı için ihale yöntemine başvuracak olan Kiptaş, bunun ilk adımını İkitelli'deki yurt binası için atıyor. Gazetelere verdiği ilanla yurt binasına talip arayan Kiptaş, yurtları kiralayacak ya da satın alacak işletmeci arıyor.

Tek şart deneyim

İkitelli'nin ardından Hadımköy ve Maltepe toplu konut projeleri kapsamında da yurt inşa edeceklerini anlatan Yıldırım, yurt projelerini prototip haline getirip talep eden diğer kuruluşlara da vermeyi planladıklarını söyledi. Yıldırım, yurtların projelerini özel olarak çizdirdiklerini ifade ederek, yurtların tamamının özel banyo ve tuvaletli üçer kişilik odalardan oluşacağını belirtti. İnşa edilecek yurtları ihale yoluyla işletmecilere devredeceklerini ifade eden Yıldırım, "Yurtları kira ya da satış yoluyla devretmeyi planlıyoruz. Bunun için ilk ihaleye mart ayında çıkacağız. Tek şartımız, taliplerin daha önce yurt işletmeciliği deneyimi olması" diye konuştu.

İkitelli Başak Konutları'ndaki yurt için teklifler cuma gününe kadar devam edecek. Mart ayında gerçekleştirilecek ihale ise, açık teklif usulü yapılacak. Yurdun ilköğretim, lise veya üniversite öğrencilerinden hangi kesime hizmet vereceği ise, işletmeci şirketin inisiyatifine bırakılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yurt-insasina-yonelen-kiptas-ilanla-isletmeci-ariyor_59680.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!