Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zabıtadan Güzergah Tabelalarına Denetim

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, minibüslerdeki güzergah gösteren tabelalara yönelik denetimlere başladı. Büyükşehir Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yapılan denetimlerde, minibüslerde bulunan yön tabelaları kontrol edilerek, fazla olanlara el konuluyor.

Hürriyet Gazetesi
Zabıtadan Güzergah Tabelalarına Denetim

nkara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, minibüslerdeki güzergah gösteren tabelalara yönelik denetimlere başladı. Büyükşehir Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yapılan denetimlerde, minibüslerde bulunan yön tabelaları kontrol edilerek, fazla olanlara el konuluyor.

Başkentin çeşitli semtlerinde çalışan yolcu minibüslerinin ön camlarına, güzergahlarını gösteren tek bir tabela asmaları ve tabelalarda ise güzergahla ilgili en fazla 3 ana noktanın yer alması gerektiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, minibüslerin ön ve yan camlarında birden fazla yön tabelası bulunduğunu belirterek, bunun, sürücünün görüş mesafesini daralttığı gibi vatandaşları da yanılttığını ifade etti.

Yönetmeliğe göre, minibüslerin her iki yanına, çalıştıkları bölge ile takip edecekleri güzergahtan en çok 3 ana noktayı yazabileceklerini bildiren Ercan, kurallara uymayan minibüslerin vatandaşların yanlış yönlere gitmesine neden olduğunu kaydetti.

Minibüslerin ön ve yan camlarına yerleştirilen tabelalarla ayakta taşınan yolcuların kamufle edilmek istendiğine işaret eden Ercan, fazla yolcu taşımanın güvenlik açısından da uygun olmadığını belirtti.

Hareket noktaları ve güzergahlarda yapılan denetimlerle tek tabela uygulaması ile ilgili uyarılarda bulunduklarını ifade eden Ercan, minibüsün ön ve yan camlarındaki fazla tabelalara da el koyduklarını kaydetti.

Kurallara uymayan araçlara para cezası verildiğini bildiren Ercan, durum tespit tutanaklarını, cezalı karara bağlamak üzere Belediye Encümenine sevk ettiklerini, minibüslerle ilgili şikayetlerin Alo 153 No’lu Mavi Masa hattına bildirilebileceğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zabitadan-guzergah-tabelalarina-denetim_69499.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!