Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zehirli Variller için Rekor Ceza

Bir ihbarı değerlendiren Çerkezköy polisi 30 Temmuz 2007 tarihinde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Deva İlaç Fabrikası'na savcılık izniyle baskın düzenlemiş ve bu baskın sonrası fabrika sahası içinde toprak altına gömülmüş 72 deforme olmuş varil bulmuştu.

Cumhuriyet Gazetesiekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Deva İlaç Fabrikası'nın bahçesine gömülü olarak bulunan 72 deforme olmuş varilin zehirli atık olduğu belirlendi. TÜBİTAK ekiplerinin dün sabah Tekirdağ Çevre ve Orman Müdürlüğü'ne verdiği rapor doğrultusunda fabrikaya, zehirli atıkları bahçelerine gömdükleri gerekçesiyle 2 milyon 700 bin YTL idari para cezası kesildi.

Bir ihbarı değerlendiren Çerkezköy polisi 30 Temmuz 2007 tarihinde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Deva İlaç Fabrikası'na savcılık izniyle baskın düzenlemiş ve bu baskın sonrası fabrika sahası içinde toprak altına gömülmüş 72 deforme olmuş varil bulmuştu. Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan 'ın talimatı ile bölgeye çağrılan TÜBİTAK ekiplerinin bulunan varillerden numune alarak yaptığı araştırmalarda, varillerde insan sağlığını tehdit edecek boyutta zehirli atık olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine toplanan İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri kabahatin kirlilik boyutu, türü, işlenme şekli, fiili işleyenlerin nitelikleri ve kast unsurunun varlığı gibi gerekçelerle 2872 Sayılı Çevre Kanunu'nun 2/v maddesi uyarınca 900 bin YTL idari para cezası verilmesine, aynı yasanın 20'nci maddesinin ikinci paragrafı uyarınca, fiilin bir işletme tarafından işlendiği göz önüne alınıp idari para cezasını 3 kat artırarak 2 milyon 700 bin YTL idari para cezası verilmesine karar verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zehirli-variller-icin-rekor-ceza_56309.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!