Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Zemine, ‘Tramvay’ İncelemesi

Dış krediyle yapılması planlanan, projeleri Devlet Planlama Teşkilatı’na onaya gönderilecek Fahrettin Altay-Halkapınar, Karşıyaka Alaybey-Mavişehir ve Buca Şirinyer-Tınaztepe Kampus arası toplam 28.5 kilometrelik tramvay hatları için çalışmalar hızlandı.

Milliyet Ege
Zemine, ‘Tramvay’ İncelemesi

Dış krediyle yapılması planlanan, projeleri Devlet Planlama Teşkilatı’na onaya gönderilecek Fahrettin Altay-Halkapınar, Karşıyaka Alaybey-Mavişehir ve Buca Şirinyer-Tınaztepe Kampus arası toplam 28.5 kilometrelik tramvay hatları için çalışmalar hızlandı. Kent içi trafik yoğunluğunu azaltmayı hedefleyen projede öncelik, Fahrettin Altay-Halkapınar güzergahına verildi. Yaklaşık 13 kilometrelik hattın zemin etütleri tamamlandı.

Projenin ikinci etabını oluşturan 10 kilometrelik Karşıyaka Alaybey-Mavişehir ile 5.5 kilometrelik Buca Şirinyer-Tınaztepe Kampus tramvay hatlarının projeleri de sürüyor. ÇED raporu için Çevre İl Müdürlüğü’ne başvuru yapıldı. Ağustosta dış kredi için DPT’ye, daha sonra kefalet için de Hazine’ye başvurulacak. Büyükşehir Belediyesi, 2011’de tramvay hatları için inşaat ihalesine çıkmayı planlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zemine-tramvay-incelemesi_81677.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!