Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zemzem Tower'ın Komşusu da Satışta

Suudi Arabistan'ın kutsal şehri Mekke'de Kabe'nin hemen yanı başında inşa edilmekte olan Zemzem Tower'ın komşusu El makam Kulesi'ndeki devremülklerin Türkiye'de satışına başlandı. El makam Tower'ın, Zemzem'den daha görkemli ve daha lüks olacağı belirtiliyor. Proje ilk defa İstanbul Fuar Merkezi'nde 27-30 Kasım 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek

Sabah Gazetesi
1 Zemzem Tower'ın Komşusu da Satışta

Zemzem Kulesi'nin de içinde bulunduğu 7 kuleden oluşan ve Kral Abdullah'ın bizzat kendi projesi olan Elbeyt projesinin ikincisi etabı El makam Tower'da 5 kişilik bir devremülk 25 yıllığına ortalama 10 bin dolar'a satılıyor.

Mresco Türkiye Genel Müdürü Fatih Ergüven, devremülk sistemine ödenen paranın, bir seyahat acentesi ile umreye 5 defa giden bir ailenin ödeyeceği paraya denk geldiğini, yani sistemin kendisini 5 yılda amorti ettiğini ifade etti. 2001 yılında 14 bin Türk'ün Suudi Arabistan'a gittiğini bugün ise bu talebin 150 bine dayandığını anlatan Ergüven, projenin dolar bazında da her yıl yüzde 8 civarında değer kazandığını belirtti.

Projenin ayrıca devremülkün dönemine, oda tipine bağlı olarak değişkenlik gösteren ortalama yıllık 200 dolar aidat ödemesi bulunuyor. Bu aidat karşılığında ise devremülk sahibine, 5 yıldızlı otel hizmeti, hızlı internet, 5 yılda bir mobilyaların yenilenmesi ve kulenin diğer giderlerinin karşılanması gibi hizmetler veriliyor.

Devremülk tarihleri hicri takvime göre belirleniyor. Hicri takvimde aylar ve günler Miladi takvime göre her yıl 10 gün geriye geliyor. Yani satın alan kişinin devremülkü ilk yıl 10-17 Haziran tarihlerinde ise bir sonraki yıl 1-7 Haziran tarihlerine denk geliyor. Böylece Üç Aylar, Hac ya da Kadir Gecesi gibi rağbet gören dönemler için yüksek para ödeyen devremülk sahiplerinin hakları her yıl geriye giden Hicri takvime göre korunmuş oluyor.

Bin Türk'e satış hedefleniyor

Bir yıl içinde 7 gün üzerinden toplam 48 devrenin bulunduğu El makam'da 25 yıl sonra devre mülk hakları sona erecek ve El makam Kulesi, Kabe Vakfı'na devredilecek. 2010 yılının Şubat ayında hizmete girecek olan El makam Kulesi, 2035 yılından sonra Mekke Vakfı'na devredilecek. Mresco grubu El makam'da 2009 yılı sonuna kadar bin Türk'e satış yapmayı hedefliyor. Hac, Üç Aylar gibi yoğun talep edilen dönemlerin dışında ortalama 10 bin dolardan satışı yapılan devremülklere vade farksız 12 taksit ya da vade farkıyla 24 aya kadar taksit yapılabiliyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/zemzem-towerin-komsusu-da-satista_64290.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • devre mülklerin 15 günlüğü yok mudur varsa fiyatları nedir? drsami@windowslive.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!