Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Zeynep Bodur Okyay'a Franco Nobili Ödülü Verildi

Kale Grubu Başkanı ve DEİK/Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki ilişkilere bulunduğu katkılardan dolayı ‘Turkey In Europe’ kapsamında verilen Franco Nobili Ödülü’ne layık görüldü.

yapi.com.tr
Zeynep Bodur Okyay'a Franco Nobili Ödülü Verildi

Kale Grubu Başkanı ve DEİK/Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay,  Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki ilişkilere bulunduğu katkılardan dolayı ‘Turkey In Europe’ kapsamında verilen Franco Nobili Ödülü’ne layık görüldü.

Time for a Global Approach (Küresel Yaklaşım Zamanı) ana teması ile 2-3 Temmuz 2010 tarihlerinde İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilen Turkey in Europe kapsamında Kale Grubu Başkanı ve DEİK/Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki ilişkilere bulunduğu katkılardan ötürü Franco Nobili Ödülü’ne layık görüldü.

2 Temmuz 2010 Cuma akşamı Swiss Hotel’de gerçekleştirilen gala yemeği ile başlayan Turkey in Europe çerçevesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB Başmüzakerecisi Egemen Bağış, İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini, Türkiye'de son 7 yıl İtalya'nın Büyükelçiliğini yapmış Turkey in Europe Onursal Başkanı Büyükelçi Carlo Marsili Uluslararası Turkey in Europe ödüllerini teslim alırken; Kale Grubu Başkanı ve DEİK/Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Finmeccanica Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Pier Francesco Guarguaglini ise Franco Nobili Ödülü’ne layık görülen isimler arasındaydı.

İtalya-Türkiye Dostluk Birliği ve Turkey in Europe Derneği Başkanı Giorgio Zappa’nın açılış konuşmasıyla başlayan gala yemeği, Türkiye’de bulunan Birleşik Krallık, Almanya, İspanya ve İtalya Büyükelçileri’nin ve AB Başmüzakerecisi Egemen Bağış'ın hitabıyla devam etti. Konuşmaların ardından DEİK/ Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay’a başta İtalya ve Türkiye arasındaki olmak üzere Avrupa Birliği ülkeleri ile ilişkilere yaptığı katkılardan dolayı verilen "Turkey in Europe/ Franco Nobili International Award" ödülü verildi.‘Ödül Sorumluluğumu Artırdı’

Kale Grubu Başkanı ve DEİK/Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay ödülü aldıktan sonra yaptığı teşekkür konuşmasında “Babamın, fabrikalarımızın kuruluş yıllarından başlayarak,  şirketlerimizde ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aldığı görevlerle Türk-İtalyan ilişkilerine katkısını, bir miras gibi sürdürerek, hem şirketimizin ilişkilerinde hem de sivil toplum kuruluşlarındaki görevlerim de elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım. Ödül bir anlamda sorumluluğumu daha çok artırdı. Ama bu onurun bana verdiği şevk ile iki ülke arasındaki yakınlaşma için daha fazla çaba göstereceğim” şeklinde konuştu.

İstanbul’da gerçekleştirilen 'Turkey in Europe Forumu’nun 3 Temmuz 2010’da gerçekleştirilen oturumları kapsamında Türkiye'de son 7 yıl İtalya'nın Büyükelçiliğini yapmış olan ve iki ülke arasındaki ilişkilere büyük katkıları olan, Türkiye dostu, deneyimli diplomat Büyükelçi Carlo Marsili, Türk-İtalyan Dostluk Birliği Başkanı Giorgio Zappa, AB Başmüzakerecisi Egemen Bağış, İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın yanı sıra DEİK/Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı ve Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve fikir, siyaset, iş dünyasının önemli temsilcilerinin konuşmalarla katılım sağladı.

Turkey in Europe, Türkiye’nin AB’de Tanıtımını Yapıyor

Türkiye'nin AB ülkeleri nezdinde tanıtımını üstlenmeye aday olarak geçtiğimiz yıl Londra’da resmen kurulan  'Turkey in Europe'un Başkanlığını Büyükelçi Carlo Marsili yürütüyor. Merkezi Londra'da bulunan 'Turkey in Europe'un kurucuları arasında İtalyan, Alman, İspanyol, İngiliz sanayi kuruluşları bulunuyor. AB'de ciddi bir lobicilik faaliyeti yürütecek kuruluşun başını ise başta Finmeccanica olmak üzere İtalyan sanayi kuruluşları yapıyor. Başkanlığı ise daha önce Türk-İtalyan Dostluk Birliği’nin başkanlığını yapan Giorgio Zappa yürütecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zeynep-bodur-okyaya-franco-nobili-odulu-verildi_81843.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!