Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zirve Öncesinde Dört Ülkeden İklim Önerisi Var

Danimarka’da bu ay yapılacak iklim zirvesinden ortak karar çıkmayabileceği endişeleri dile getirilirken zirve öncesinde Çin, Hindistan, Brezilya ve Güney Afrika ortak bir iklim önerisi sundu. Ortak belge, Kopenhag’da dün zirve öncesi müzakereciler arasında yapılan hazırlık toplantısında açıklandı.

Radikal Gazetesi
Zirve Öncesinde Dört Ülkeden İklim Önerisi Var

Danimarka’da bu ay yapılacak iklim zirvesinden ortak karar çıkmayabileceği endişeleri dile getirilirken zirve öncesinde Çin, Hindistan, Brezilya ve Güney Afrika ortak bir iklim önerisi sundu. Ortak belge, Kopenhag’da dün zirve öncesi müzakereciler arasında yapılan hazırlık toplantısında açıklandı. Güney Afrika iklim müzakerecisi Alf Wills, gelişen bu dört ülkenin sunduğu belgenin, 7-18 Aralık’ta yapılacak iklim zirvesi görüşmeleri için farklı bir pozisyon sunduklarını söyledi, ancak belgenin içeriği konusunda detaylı bir bilgi vermedi.

BM Kalkınma Programı da iklim değişikliğinin etkileriyle mücadelede yoksul ülkelere yardım için milyarlarca dolar kaynak ayrılması önerilerinin sadece başlangıç olduğunu, daha fazlasına ihtiyaç bulunduğunu açıkladı. Zirvede, 2012’de sona erecek Kyoto Protokolü’nün yerini alacak yeni iklim değişikliği anlaşması için 192 BM ülkesinin liderleri bir araya gelecek.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/zirve-oncesinde-dort-ulkeden-iklim-onerisi-var_74700.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!