Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Zorlu Center, İstanbul’un Hızla Yükselen Değerini daha da Artıracak”

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, ”Türkiye’nin ilk ve tek, 5 fonksiyonlu ‘karma kullanım’ (mixed-use) projesi olan Zorlu Center projemizi hayata geçirerek, bize bugüne kadar hep inanmış olan değerli Türk halkına armağan edeceğiz” dedi. Zorlu, Avrupa’da bir benzeri olmayan Zorlu Center’ın İstanbul’un dünyada hızla yükselen değerini

yapi.com.tr
“Zorlu Center, İstanbul’un Hızla Yükselen Değerini daha da Artıracak”

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, "Türkiye’nin ilk ve tek, 5 fonksiyonlu ‘karma kullanım’ (mixed-use) projesi olan Zorlu Center projemizi hayata geçirerek, bize bugüne kadar hep inanmış olan değerli Türk halkına armağan edeceğiz" dedi. Zorlu, Avrupa’da bir benzeri olmayan Zorlu Center’ın İstanbul’un dünyada hızla yükselen değerini daha da artıracağını söyledi. Ahmet Zorlu, yaptığı açıklamada, Zorlu Center projesinde, mimar Emre Arolat ve mimar Murat Tabanlıoğlu ile birlikte ‘yeni bir kent meydanı’ hedeflediklerini vurguladı. Zorlu, bu anlamda; İstanbul’un kamusal mekan kurgusuna yeni bir halka ekleyeceklerini, özgün bir kent meydanı yaratacaklarını söyledi.

Zorlu Center Projesi; kültür ve sanat merkezi, otel, iş merkezi, alışveriş merkezi ve rezidansları ile Türkiye’de ilk kez 5 değişik fonksiyonu içinde bulunduracak olan ‘karma kullanım’ (mixed-use) projesi niteliğini taşıyor.

Uluslararası çekim merkezi

Zorlu Center’da 3 bin 500 kişilik, yaklaşık 25 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu bir de kültür ve sanat merkezi olacak. Bu alan içinde bulunacak çok amaçlı sanat merkezinde haftanın 7 günü etkinlik yapılabilecek. Proje içerisinde ayrıca İstanbul’a prestij ve turizm değeri katacak 5 yıldızlı bir otel ve Türkiye’ye yeni gelecek markalar ve mevcut markaların da yer alacağı alışveriş merkezi de bulunacak.

İstanbul’a nefes aldıran yeşil alan

Zorlu Center’da yaratılacak 80 bin metrekare yeşil rekreasyonel alan ile kente ve İstanbullulara nefes aldırılacak. Bunun yanısıra Gayrettepe Metro İstasyonu’na ve Zincirlikuyu Metrobüs İstasyonu’na yeraltı bağlantısı yapılarak ulaşıma kolaylık getirilecek.

Zorlu Center’a uluslararası iki ödül

Zorlu Center projesi, geçen yıl dünyanın en prestijli mimari projelerinin yarıştığı Cityscape Dubai Architectural Awards yarışmasında jüri özel ödülü olan ‘master planning’ (en iyi planlanmış proje) almaya hak kazanmıştı. Bu yıl da, International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) kapsamında, Europe and Africa Property Awards 2009 (Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri 2009) yarışmasında ‘Commercial Architecture Award’ (Ticari Mimarlık Ödülü) dalında ödüle layık görüldü.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlu-center-istanbulun-hizla-yukselen-degerini-daha-da-artiracak_72563.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!