Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zorlu Grubu, Deva’nın İstanbul Binası için Masada

İstanbul'un en gözde gayrimenkul yatırım merkezi haline gelen Levent'te, içerisinde yönetim binasının da yeraldığı Deva Holding'in arsasına Zorlu Grubu'nun talip olduğu ve görüşmelerin yakında sonuçlanacağı bildiriliyor.

Hürriyet Gazetesi/Sadi ÖZDEMİReva Holding’in Levent’teki arsası için Zorlu Holding’in pazarlıkta olduğu bildiriliyor. Zorlu’nun, Yeşil inşaat’ın ekim ayında 70 milyon dolar teklif ettiği arsa için 80 milyon doları gözden çıkardığı ileri sürülüyor.

İstanbul'un en gözde gayrimenkul yatırım merkezi haline gelen Levent'te, içerisinde yönetim binasının da yeraldığı Deva Holding'in arsasına Zorlu Grubu'nun talip olduğu ve görüşmelerin yakında sonuçlanacağı bildiriliyor.

Deva Holding'in yakında süreçle ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. Zorlu Holding'in ise başta Deva Holding arsası olmak üzere çok sayıda değerli arsayla yakından ilgilendiği öğrenildi. Deva arsası için pazarlığın kısa süre sonra kesinleşeceği ve Zorlu'nun bu arsa için 80 milyon dolar önerdiği bildirildi.

Açıklama iş bitince
Zorlu'nun Deva Holding'in yönetim binasının da yeraldığı arsasıyla ilgili görüşme bilgileri dün akşam saatlerinde konuşulmaya başlandı. Dün şirketlerin İMKB'ye yaptığı açıklamalarda bu görüşmelere dair bilgi bulunmazken, Zorlu Holding iştiraklerinden Denizbank ve Deva Holding'e ilişkin bazı açıklamalar dikkat çekti.

Açıklamalardan biri Dexia tarafından yüzde 75'i satın alınan Denizbank'ın iştiraki Deniz Yatırım Ortaklığı'nın 14.980.000.000 adet hissesinin Denizbank tarafından satın alınmasıyla ilgiliydi. Diğerleri ise Deva Holding yönetim kurulunda denetçi ve yönetim kurulu üyesi değişimlerine ilişkindi. Deva'da 4 Aralık'ta yönetim kurulundan bir istifa açıklaması daha olmuştu.

Uzun pazarlık
İlaç ve ilaç hammaddesi üretip pazarlayan Deva Holding'in Levent'te bulunan binası ve arsası uzun süredir satılık. Söz konusu arsa için Ekim ayında ABD'li emlak kralı Donald Trump'la İstanbul'da ortak projelere gireceği bildirilen Yeşil İnşaat ile masaya oturan Deva, 4 Ekim'de İMKB'ye gönderdiği açıklamada, "Yeşil İnşaat Gayrimenkul Yatırım Hizmetleri Ticaret A.Ş. ile Şişli, 1947 ada 304 pafta 72/73/74 parsallerde bulunan arazisinin 70.000.000 dolar bedelle satışı için niyet mektubu imzalandığını" belirtmişti. Ancak sözleşme bir süre sonra karşılıklı olarak sonlandırılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlu-grubu-devanin-istanbul-binasi-icin-masada_50047.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!