Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Zorlu'nun Tereshkovo Santralinin İnşaatı Tamamlandı

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, Rusya'da, Tereshkovo santralinin inşaatının tamamlandığını, devreye alım işlemlerinin de gaz bağlantısına paralel olarak tamamlanacağını bildirdirdi.

yapi.com.tr
Zorlu'nun Tereshkovo Santralinin İnşaatı Tamamlandı

STRONG>Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, Rusya'da, Tereshkovo santralinin inşaatının tamamlandığını, devreye alım işlemlerinin de gaz bağlantısına paralel olarak tamamlanacağını bildirdirdi.
    
Zorlu Enerji'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan yazısında, Rusya'da devam etmekte olan iki doğal gaz çevrim santrali yatırımları ile ilgili çıkan bir habere istinaden, Tereshkovo santralinin inşaatının tamamlandığını, devreye alım işlemlerinin de gaz bağlantısına paralel olarak tamamlanacağını duyurdu.
    
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
    
''Bu kapsamda santral Moskova Belediye Başkanı Mr. Luzhkov tarafından 30 Eylül 2010 olarak belirlenen termin tarihinden önce bitirilerek ilk ateşlemeye hazır hale getirilmiştir. Şirketimiz üzerine düşen yükümlülükleri ifa etmiş olup, şu an için önemli olan husus santralin doğal gaz ihtiyacının giderilmesidir.
    
Şirketimiz Moskova Belediyesi ve yerel otoriteler ile yakın bir koordinasyon içinde izin, ruhsat ve gaz bağlantılarının sağlanması için çalışmaktadır. Söz konusu haberde yer alan ve santral projelerini gerçekleştirmek üzere kurulan şirkete (ICFS International LLC), Zorlu Enerji ile birlikte ortak olan Invar International Inc. ve Talex International LLC'nin iddiaları şirketimizce reddedilmiş, hukuki temelden yoksun bu iddialara karşı ilgili mercilerde gerekli girişimler başlatılmıştır.
    
Buna ek olarak şirketimiz Invar ve Talex'in yükümlülüklerini yerine getirmemelerinin ve engelleyici davranışlarının projelerin zamanında bitirilmesini daha da zorlaştırması sebebi ile İsviçre'de başlatılan tahkim davasında Invar ve Talex'e karşı iddialar ileri sürmüştür.'' (AA)

 

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlunun-tereshkovo-santralinin-insaati-tamamlandi_79797.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!