Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Av. Mehmet Ali Kandemir

Mehmet Ali Kandemir, 1974 yılında Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. Çalışmalarını; şirketler hukuku, ticaret hukuku, gayrimenkul hukuku, inşaat hukuku ve imar hukuku alanlarında yoğunlaştıran Kandemir, halen İstanbul Üniversitesi'nde felsefe eğitimi almaktadır. Kandemir & Partners Avukatlık Bürosu'nun kurucu ortağı ve GİİP Genel Sekreteridir.

Av. Mehmet Ali Kandemir Yazıları;

 • Konut Hakkı

  Finans piyasalarının konut üzerindeki egemenliğinin her geçen gün artması ve bu durumun doğal sonucu olarak üst sosyoekonomik sınıf elinde ciddi miktarda konut birikirken, sayıları milyonları bulan dar gelirlilerin artık şehirlerin merkezi alanlarında barınamaması, konut hakkı açısından Türkiye'nin genel görünümüdür. »

 • Adi Yazılı Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi ile Satılan Konut Üzerine Satıcının Banka Lehine İpotek Tesis Ettirmesi Halinde Tüketicinin İpoteği İptal Ettirme İmkânı

  Avukat Mehmet Ali Kandemir bu yazısında, konut geliştiricilerin aynı bağımsız bölümü hem tüketiciye satıp hem de banka lehine ipotek tesis etmelerinden dolayı tüketiciler ile bankaların karşı karşıya kalması ve ipoteğin tüketiciler tarafından iptali imkanı üzerinde duruyor. »

 • Devre Mülk ve Kondominyum Sistemlerinin Karşılaştırmalı İncelemesi

  Kondominyum ve devre mülk benzer gibi görünse de birçok açıdan farklılıkları bulunan iki ayrı sistemdir. Bu iki sistemin hitap ettiği müşteri kitlesi de birbirinden farklı olup; kondominyum, yatırımcılara, devre mülke göre daha fazla avantaj sunmaktadır. »

 • Kondominyum Yasal Alt Yapıya Kavuştu

  Daha önce www.yapi.com.tr ile www.giip.com.tr’de yayınlanan "Devre Mülk ve Kondominyum Sistemlerinin Karşılaştırılmalı İncelemesi" başlıklı makalede kondominyum sistemini anlatmış ve bu sistemle devre mülk sistemini karşılaştırmalı olarak incelemiştik. »

 • Escrow Kurumunun Ön Ödemeli Konut Satışlarında Uygulanması

  Avukat Mehmet Ali Kandemir’in kaleme aldığı yazı; “Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmeliği” 12. maddesi ile düzenlenen tüketici ödemelerinin teminat alınmasına ilişkin hükümleri ve özellikle bunlardan hak ediş sistemini incelemektedir. »

 • İnşaatçı İpoteği

  İnşaatçı ipoteğinin bilinirliği ve uygulamasının artması hem alt yüklenicilerin alacaklarını tahsil kabiliyetlerini artıracak hem de yapı sektörünün kurumsallaşmasına katkı sağlayacaktır. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!