Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

1. EFOD Ulusal Fotoğraf Yarışması

Fotoğrafın evrensel dilini kullanarak Allianoi, Hasankeyf ve Zeugma'nın sahiplenilmesi için düzenlenen yarışma, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 12 Mayıs 2008
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 15 Mayıs 2008
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2008\yarismalar\59478.jpg"align="left" hspace=5 vspace=5>Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk kampanyaları ve kültür-sanat etkinlikleriyle önemli projelere imza atan ANKAmall alışveriş merkezi, kültürel miraslarımıza sahip çıkılması için Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği ile birlikte önemli bir konuyu gündeme getiriyor.

Tarih boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış, farklı kültürlerle tanışarak kültür hazinesi olmuş ülkemiz, kültürel zenginlik açısından dünyanın en önemli yerlerinden birisidir. Ne yazık ki ülkemizin sahip olduğu bu değerler, günümüzde umarsızca yok edilmektedir. Son zamanlarda umarsızlık sonucu sular altında kalan Zeugma’dan sonra Allianoi ve Hasankeyf de sular altında kalma tehlikesini yaşıyor. Bunlar gibi başka trajedilerin yaşanmaması ve hızla yok ettiğimiz kültürel miraslarımızın sahiplenilmesi için, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği, ANKAmall’un iş birliğiyle, fotoğraf yarışması gerçekleştirecek.

Fotoğrafın evrensel dilini kullanarak bu üç önemli kültürel mirasımızın sahiplenilmesi için düzenlenen yarışma, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık.

Yarışmaya katılan eserleri;
Coşkun ARAL,
Okan BAYÜLGEN,
Nadir EDE,
Ara GÜLER,
Behiç GÜNALAN,
Serdal İYİİZ,
Ahmet YARAŞ
değerlendirecek. Yarışmaya katılan ve değerlendirmeye alınan eserler, daha sonra yarışma kataloğunda sergilenecek.

Yarışmada derece alan eserler;
Allianoi Ödülü: 2.000 YTL
Hasankeyf Ödülü: 2.000 YTL
Zeugma Ödülü: 2.000 YTL
Özel Ödül (Trakya Üniversitesi): 1.000 YTL
Özel Ödül (EFOD Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği): 1.000 YTL
Özel Ödül (ANKAmall Alışveriş Merkezi): 1.000 YTL

ödülleriyle ödüllendirilecek.

Sonuçların 15 Mayıs 2008 tarihinde açıklanacağı yarışmaya son katılım tarihi 12 Mayıs 2008. Yarışmaya katılmak isteyenler Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği’nden Levent Tosun’a leventosun@hotmail.com adresinden mail yoluyla ya da 0 505 723 58 45 no’lu numaradan telefonla ulaşabilecek.


Kültür-sanat ve güncel etkinleriyle ziyaretçilerine keyiflli alışveriş sunan ANKAmall, kültürel miraslarımıza sahip çıkılması ve toplumun bilinçlendirilmesi için gerçekleştirilecek fotoğraf yarışmasına katılan eserleri alışveriş merkezinde sergileyecek. Sonuçların açıklanması ve ödül töreni 23 Mayıs 2008’de ANKAmall’da gerçekleştirilecek. Fotoğraf sergisi de bu tarihte ANKAmall ziyaretçileriyle buluşacak.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/1-efod-ulusal-fotograf-yarismasi_59478.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!