Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

13. Promosedia Uluslararası Koltuk Tasarım Yarışması

İtalya Uluslararası Koltuk Fuarı kapsamında gerçekleştirilen 13. Promosedia Uluslararası Tasarım Yarışması, yenilikçi ve yaratıcı fikirleri harekete geçirmeye hazırlanıyor. Teknik anlamda tasarruflu ve seri üretime uygun olarak tasarlanacak özgün, yenilikçi ve işlevini kimliğine yansıtan koltuk tasarımlarının arandığı yarışmanın son başvuru tarihi

Yarışma Duyuruları

13. Promosedia Uluslararası Koltuk Tasarım Yarışması 13. Promosedia Uluslararası Koltuk Tasarım Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 5 Mayıs 2009
TESLİM TARİHİ 5 Mayıs 2009
+ Ajandama Ekle

talya Uluslararası Koltuk Fuarı kapsamında gerçekleştirilen 13. Promosedia Uluslararası Tasarım Yarışması, yenilikçi ve yaratıcı fikirleri harekete geçirmeye hazırlanıyor. Teknik anlamda tasarruflu ve seri üretime uygun olarak tasarlanacak özgün, yenilikçi ve işlevini kimliğine yansıtan koltuk tasarımlarının arandığı yarışmanın son başvuru tarihi 5 Mayıs.

İç mekanda kullanımına uygun koltuk tasarımlarının gönderileceği yarışma, konutlarda veya ortak alanlarda yer alabilecek koltuk tasarımlarının malzeme seçimine de vurgu yapıyor: Tasarımlarda ahşap kullanımının ön plana çıkarılması gerekiyor. “Asil, doğal ve çevre dostu” bu malzemenin geleneksel pratiklere referans vermesi, ahşabın ana malzeme olarak gösterilmesinin sebebi. Tasarımlar ayrıca ergonomi, diğer malzeme seçimleri gibi farklı kriterler uyarınca da değerlendirilecek.40 yaş altında, öğrenci veya profesyonel tüm genç tasarımcıların davet edildiği uluslararası yarışma, endüstri ürünleri tasarımı, sanat fakülteleri ve mimarlık bölümlerinden herkesin katılımına açık. Bireysel ya da grup olarak başvurulabilecek yarışmanın bir diğer kuralı da, hiçbir yerde yayınlanmamış ürün ve konseptlerin kabul ediliyor olması.

Yarışmaya şezlong, divan, puf gibi farklı kullanımlara hizmet eden koltuk tasarımlarının gönderilmemesi isteniyor. Yarışmanın büyük ödülü 3 bin 500 Euro tutarında, takdir ödülleri ise 500’er Euro değerinde olacak. Kazanan tüm tasarımların prototipleri, yarışma kataloğunda yer bulacağı gibi Ağustos 2009’da İtalya’da sergilenecek.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/13-promosedia-uluslararasi-koltuk-tasarim-yarismasi_67594.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!