Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri Açıklandı

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen 15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri sahiplerini buldu.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri Açıklandı 15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri Açıklandı

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen 15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri'nin kazananları açıklandı.
 
 
"Odamız tarafından ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı faaliyetlerinin tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, güzel sanatların teşvik edilmesi, mesleğin gelişiminin desteklenmesi ve kamuoyunun gündeminde bulundurulması amacıyla 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü vesilesiyle her yıl Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri düzenlenmektedir.

Asli Seçici Kurul Üyeleri Bahar BAŞER KALYONCUOĞLU, Ceylan BELEK OMBREGT, Emre ERKAL, Engin Musa GÜRCAN, Barış IŞIK, Nejla KILINÇ, Ümit Tarık YAŞAR ile Yedek Seçici Kurul Üyeleri İsa Eren AKBIYIK, Esin Duygu DÖNER’in katıldığı değerlendirme toplantısı 9 Mayıs 2024 Perşembe günü gerçekleştirilerek, "Genel Kategori Proje", "Özel Proje", "Kentsel Tasarım", "Analiz ve Planlama", "Kamu Tarafından Gerçekleştirilen Peyzaj Tasarımında Sürdürülebilir Uygulamalar ve Projeler Ödülü", "Prof. Dr. Hayran ÇELEM Genç Peyzaj Mimarı Ödülü" dallarında gönderilen başvurular, Seçici Kurul tarafından değerlendirilmiş ve ödüller belirlenmiştir. Değerlendirme toplantılarının Raportörlüğü Bilal Emre ARSLAN, Elif PERÇİN ve Hüseyin Burak SEVİM tarafından yapılmıştır.

Ayrıca 15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri kapsamında TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 16. Dönem Yönetim Kurulu tarafından verilen  "İletişim Ödülü", "Mesleğe Katkı Ödülü" ve "Onur Ödülü" değerlendirmeleri de tamamlanarak bu ödülleri almaya hak kazanan ödül sahipleri belirlenmiştir.
 
1. GENEL KATEGORİ PROJE ÖDÜLÜ
 
ÖDÜL: 173256 Rumuzlu "Seddülbahir Kalesi"
 
Proje Ekibi: Mehmet Cemil AKTAŞ, Pınar KESİM AKTAŞ, Şeyma KAHRAMAN, Gülşen Ayla OLGUN2. ÖZEL PROJE ÖDÜLÜ
 
Bu kategoride hiçbir projeye ödül verilmemiştir.
 
 
3. KENTSEL TASARIM PROJE ÖDÜLÜ
 
ÖDÜL: 854729 Rumuzlu "Çok Katmanlı Doğal ve Kültürel Bir Yaşam Koridoru olarak Balavca Deresi ve Yakın Çevresi Fikir Projesi Yarışması"
 
Proje Ekibi: Cemil Hamdi OKUMUŞ, Ezel Yağmur ÇEBİ OKUMUŞ, Prof. Dr. Banu ÇİÇEK KURDOĞLU, Burcu BALABAN YILMAZ, Kenan AYDINOĞLU, Selçuk AKSOY, Doç. Dr. Demet YILMAZ YILDIRIM, Öğr. Gör. Ayşegül ÖZYAVUZ, Gizem Yağmur GÖLBAŞI, Pınar Özge PARLAK, Recai TOYLAN, Nazlı Hilal ERSOY


 
TEŞVİK ÖDÜLÜ: 217635 Rumuzlu "Kadıköy Meydanı"
 
Proje Ekibi: Mehmet Cemil AKTAŞ, Pınar KESİM AKTAŞ, Şeyma KAHRAMAN, Rümeysa KONUK, Ecem SEVİN KESKİN, Ezgi Umut TÜRKOĞLU, Başak İNCEKARA