Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
KAÇIRMAYIN: 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Temelleri... “Yabancı Yatırımcı Rekora Doymuyor“ “İstanbul’da 4 Metrekarelik Yeşil Alancık” Atık Sudan Elektrik Üretimine Ödül Konut Satışları %9,2 Düştü
Türkiye Yeni Bir Depreme Hazır Mı? Türkiye Yeni Bir Depreme Hazır Mı?

Büyük acının üstünden tam 19 yıl geçti. Uzmanların aktardığı bilgilere göre ise Türkiye depreme hazır değil. “Yeni bir depreme hazır mıyız?” sorusuna sektörün öncü kuruluşları ile profesyonellerin verdiği yanıtları sizler için derledik…

Bugüne kadar Türkiye ve çevresinde 13.892 deprem meydana geldi. Ülkemizin yüzölçümünün %42'si birinci derece, % 24'ü ise ikinci derece deprem kuşağı üzerinde bulunuyor. Bu verilere bakıldığında acil afet politikalarının hayati önemi bir kez daha gözler önüne seriliyor.

Depremi önlemek mümkün değil ancak bilinçli çalışmalarla depremin zararları azaltılabilir. Depreme dayanıklı yapılar inşa etmek, zemin güçlendirmesi, güvenilir malzeme kullanımı, düzenli denetimlerin yapılması, çalışanların ve toplumun depreme karşı bilinçlendirilmesi, alınabilecek önlemlerin başında geliyor.

"Depremin Ayak Seslerini Duyabileceğiz" "Depremin Ayak Seslerini Duyabileceğiz"

Jeofizik Mühendisi Oğuz Gündoğdu, Marmara'da daha önce görülmeyen hareketlilik yaşandığını, ancak buna rağmen yakın vadede bir deprem beklemediklerini... »

“Su Yalıtımını Bilinçli Yapmak Depremde Hayat Kurtarır”  “Su Yalıtımını Bilinçli Yapmak Depremde Hayat Kurtarır”

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, “Yapıya sızan su, binaların taşıyıcı sistemlerini korozyona uğratır ve binanın yük taşıma... »

"Deprem Sigortasında Ciddi Bilinç Artışı Var" "Deprem Sigortasında Ciddi Bilinç Artışı Var"

Depremde yaklaşık 4 bin kişinin hayatını kaybettiği Sakarya'da, son yıllarda yürütülen çalışmalar sonucu zorunlu deprem sigortası bulunan... »

yapi.com.tr/AA
Türkiye'de Bu Yıl 13 Binden Fazla Deprem Gerçekleşti Türkiye'de Bu Yıl 13 Binden Fazla Deprem Gerçekleşti

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 19’uncu yıl dönümü vesilesiyle açıklamada bulunan Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve Türkiye Hazır... »

“Depreme Dayanıksız Bina Yapmak Artık Mümkün Değil” “Depreme Dayanıksız Bina Yapmak Artık Mümkün Değil”

17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Karşıyaka Yapı Müteahhitleri Derneği (KAMDER) başkanı Niyazi Gültekin... »

Deprem Konteyneri Var Ama Kullanmayı Bilen Yok Deprem Konteyneri Var Ama Kullanmayı Bilen Yok

İstanbul'da geçmişte yağmalanan deprem konteynerleri, ilçe belediyelerine devredildi. Konteynerlerin sayısı azalsa da hala bir çok mahallede... »

ÇATIDER'den 17 Ağustos Yıldönümünde Deprem Açıklaması ÇATIDER'den 17 Ağustos Yıldönümünde Deprem Açıklaması

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu, 17 Ağustos depreminin yıldönümünde yaptığı açıklamada büyük bölümü faylar üzerinde yer alan... »

Depreme Karşı Teknolojik Bina Depreme Karşı Teknolojik Bina

17 Ağustos 1999 deprem felaketinin 19. Yıldönümünde İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin ne kadar hazırlıklı olduğu konusu merak ediliyor.... »

"İstanbul Depremi 7.7'ye Varabilir" "İstanbul Depremi 7.7'ye Varabilir"

Yıldız Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri Araştırma Başkanı Jeolog Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Yabancı ve yerli yer bilimcilerinin ortak fikri;... »

REKLAM VERİN

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!