Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
KAÇIRMAYIN: İstanbul Yeni Havalimanı’na Yarın... Yazlık Satışlarında Yaprak Kıpırdamıyor Gaziantep Şehir Hastanesi 2020'de Açılacak Fab City Summit 2018 Yargının Durduramadığı Proje: Bahçeşehir...
Yapı Sektörü Merceğinden Dünya Çevre Günü Yapı Sektörü Merceğinden Dünya Çevre Günü

Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından 1972 yılında ilan edilen 5 Haziran Dünya Çevre Günü bu yıl 46. kez kutlanıyor.

Birleşmiş Milletler Örgütü, 1972 yılında İsveç'in başkenti Stockholm'de 133 ülkenin katılımı ile yapılan oylamada Dünya Çevre Günü'nü oybirliğiyle kabul etti. O tarihten bu yana ise, çevre sorunlarına karşı kamuoyu dikkati oluşturulması hedeflendi.

Yıllar geçtikçe geniş kitlelere yayılan Dünya Çevre Günü, günümüzde 100'den fazla ülkede kutlanıyor.

Bu sene için Dünya Çevre Günü'ne "Plastik Kirliliğinin Üstesinden Gelmek" teması belirlendi. Üretilmeye başlandığı tarihten itibaren dünya genelinde 8,3 milyar ton plastik oluşturulduğu biliniyor. Bu sayının yüzde 79'u hâlâ doğal çevrede ve çöp toplama alanlarında...

Mevcut durum devam ettiği takdirde, çevre kirliliğinin artması sürpriz olmayacak. 2050 yılı için öngörülen sayıya göre, plastik atıklara 12 milyar ton daha eklenecek.

PTT’den “Dünya Çevre Günü” Konulu Anma Pulu PTT’den “Dünya Çevre Günü”  Konulu Anma Pulu

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) tarafından, “Dünya Çevre Günü (Yenilenebilir Enerji)” konulu anma pulu hazırlandı.... »

yapi.com.tr
Türkiye İMSAD: "Sağlıklı Bir Çevrede Yaşamak Hepimizin Hakkı" Türkiye İMSAD: "Sağlıklı Bir Çevrede Yaşamak Hepimizin Hakkı"

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada;... »

yapi.com.tr
GF Hakan Plastik'ten Dünya Çevre Günü Açıklaması GF Hakan Plastik'ten Dünya Çevre Günü Açıklaması

GF Hakan Plastik, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile yaptığı açıklamada çevre kirliliğinin etkilerinin en fazla hissedildiği kaynaklardan... »

yapi.com.tr
TÇMB Atıkların Geri Kazanımını Destekliyor TÇMB Atıkların Geri Kazanımını Destekliyor

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB), 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında, geri dönüşüm, alternatif yakıt üretim ve kullanım konularına... »

yapi.com.tr
İZODER'den Dünya Çevre Günü Açıklaması İZODER'den Dünya Çevre Günü Açıklaması

‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla bir açıklama yapan Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği-İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent... »

yapi.com.tr
Ekolojik Yaşam Merkezi Dünya Çevre Günün'de Açılıyor Ekolojik Yaşam Merkezi Dünya Çevre Günün'de Açılıyor

Kadıköy Belediyesi projelerine bir yenisini daha ekledi. Ekolojik yaşama ilişkin farklı yaş gruplarının çeşitli eğitimler alabileceği, atölyelerin... »

yapi.com.tr
Şişecam, Camın Geri Dönüşümüne Dikkat Çekti Şişecam, Camın Geri Dönüşümüne Dikkat Çekti

Şişecam Topluluğu, Çevre Haftası kapsamında 31 Mayıs-03 Haziran tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle Göztepe Özgürlük Parkı’nda... »

yapi.com.tr
En Çevre Dostu Ambalaj Malzemesi: Cam En Çevre Dostu Ambalaj Malzemesi: Cam

Şişecam Cam Ambalaj’ın üyesi olduğu Avrupa Cam Ambalaj Üreticileri Federasyonu'nun (FEVE) gerçekleştirdiği tüketici araştırmasına göre Avrupalı... »

yapi.com.tr
Mitsubishi Electric’ten Yüksek Enerji Tasarrufuna Sahip Çözümler Mitsubishi Electric’ten Yüksek Enerji Tasarrufuna Sahip Çözümler

Mitsubishi Electric sürdürülebilir dünya için Dünya Çevre Günü’nde çevresel duyarlılığa dikkat çekti. Global ölçekte öncü bir yeşil şirket... »

yapi.com.tr

REKLAM VERİN

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!