Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
KAÇIRMAYIN: Honaz Tünellerinde Sona Yaklaşılıyor İmar Barışı Nasıl Olacak? İBB Başkanı'ndan Kanal İstanbul Açıklaması Belediye İşçisi Silindirin Altında Kaldı İstanbul Boğazı'na Sis Engeli
Türkiye Yapı Sektörünün Hedefleri Büyüyor Türkiye Yapı Sektörünün Hedefleri Büyüyor

Son yıllarda, Türkiye inşaat sektörü; müteahhitleri, inşaat malzemeleri, mühendisleri, teknik elemanları ve ustaları ile içinde bulunduğu coğrafyanın imarında ve modern yapılara ulaşmasında çok önemli roller üstleniyor.

İnşaat yatırımı ve harcamaları bakımından dünyanın en hızlı büyüme oranlarından birine sahip olan Hindistan, mevcut pazarlar arasında yer alıyor. Hindistan, konum olarak Türkiye’ye uzak olmasına rağmen, Türk müteahhitler burada birçok önemli projeyi üstlenerek başarıyla tamamladı. Hindistan’da inşaat sektörünün 2019 yılına kadar yaklaşık yüzde 9 büyümesini bekleniyor. Dünyada toplam 115 ülkede çeşitli projeler üstlenen Türk müteahhitlik firmaları için Hindistan, Türkiye inşaat sektörü için büyük bir potansiyele sahip. 2000 yılından bu yana Türk firmalarının, Hindistan’da toplam 1.1 milyar dolarlık çeşitli altyapı ve ulaşım projelerine imza atılıyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde ise ülkede toplam 454 milyar dolarlık altyapı geliştirme projelerinin planlanıyor. Hindistan’da artan nüfus ve şehirlere göç nedeniyle yeni akıllı şehirlerin oluşturulmasının planlanıyor, bu da inşaat sektörü için büyük fırsatlar sunuyor.

Türkiye inşaat malzemesi sektörü, kalitesiyle kendini dünyaya ispatlamış durumda. 100’ün üzerinde ülkeye malzeme satılıyor ve kalite olarak birçok üründe Avrupa ile rekabet edebilir durumda. Katma değeri yüksek ürünler üretiliyor; ancak hedef bunu daha da yukarılara taşımak. Yapı sektörünün son yıllarda yaşadığı iç ve dış pazara yönelik olasılıkları gündeme taşımak ve geleceğe yönelik sorunları aşmasına öncülük etmek üzere YEM Fuarcılık ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle “Yapı Sektöründe Yeni Açılımlar İçin Fırsatlar” paneli düzenlendi. Panelde; sektörün dünü, bugünü ve geleceği profesyoneller tarafından masaya yatırıldı.

 

GYO’ların Yatırımları Nereye Kayıyor?  GYO’ların Yatırımları Nereye Kayıyor?

Türkiye’de ağırlıklı olarak kaliteli, güvenli ve müşteriye çekici gelen yapılara yatırım yapılıyor. Bu kapsamda GYO’lar yeşil binalar ve... »

“Evladiyelik Konut Dönemi Bitti” “Evladiyelik Konut Dönemi Bitti”

YEM Fuarcılık ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle “Yapı Sektöründe Yeni Açılımlar İçin Fırsatlar” panelinde konuşan Ekonomist, Yazar... »

İnşaat Sektörü İçin Büyük Fırsatlar  İnşaat Sektörü İçin Büyük Fırsatlar

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Hindistan’da toplam 454 milyar dolarlık altyapı geliştirme projelerinin planlandığını söyleyen Türkiye İMSAD... »

“Çevreye Duyarlı İnşaat Malzemeleri Kullanımı Arttırılmalı” “Çevreye Duyarlı İnşaat Malzemeleri Kullanımı Arttırılmalı”

Yapı malzemeleri başta olmak üzere hemen hemen bütün sektörlerin daha sağlıklı bir yapıya geçişini sağlamak için enflasyon sorununun çözülmesi... »

REKLAM VERİN

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!