Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

3. Yaşasın Kentler Yarışması "Maxmix Cities"de Türk Öğrencinin Başarısı

UIA Başkanı Jamie Lerner tarafından 2004 yılında başlatılan ve tüm mimar ve mimarlık öğrencilerine açık olarak düzenlenen "Yaşasın Kentler" Yarışması, bu yıl "Maxmix Cities" (Maksimum Karışım: Maximized Mixture Cities) teması ile düzenlendi. Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilen yarışmada, Doğu Avrupa öğrenci

Mimarlar Odası
3. Yaşasın Kentler Yarışması "Maxmix Cities"de Türk Öğrencinin Başarısı

STRONG>UIA Başkanı Jamie Lerner tarafından 2004 yılında başlatılan ve tüm mimar ve mimarlık öğrencilerine açık olarak düzenlenen "Yaşasın Kentler" Yarışması, bu yıl “Maxmix Cities” (Maksimum Karışım: Maximized Mixture Cities) teması ile düzenlendi. Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilen yarışmada, Doğu Avrupa öğrenci kategorisinde birincilik ödülü Türkiye'den H. Sena Doğan'ın oldu.

Kentlerin önemli noktalarına yapılan ufak müdahalelerle onları sağlıklılaştıran ve kentsel akupunktur önerileri beklenen yarışmada, bu noktasal müdahalelerin uzun vadede kentsel gelişime katkıda bulunmasını amaçlıyordu. Yarışmanın kazananları sırasıyla şöyle:

Öğrenci Kategorisi



Batı Avrupa:
Büyük Ödül: “Be water my friend!!” - Davinia Fuentes Cabrera (İspanya)
Birinci Mansiyon: “Bay Port City” - Alba Helena, Malo de Molina Serrano (İspanya)
İkinci Mansiyon: “Quai de la Fosse” - Olivier Delpine (Fransa)



Doğu Avrupa:
Büyük Ödül: “cubedialectic” - H. Sena Doğan (Türkiye)
Birinci Mansiyon: “Eco Mixriver Mavridou”, VASILIKI (Yunanistan)
İkinci Mansiyon: “Volgograd” - Alina Batishcheva (Rusya)



Asya:
Büyük Ödül: “Potential Line” - Hyobin, Jung (Kore Cumhuriyeti)
Birinci Mansiyon: “Jong-no Gu” - Myung Eun Chung (Kore Cumhuriyeti)
İkinci Mansiyon: “The floating roof in X-hutong” – Xiaomin Zhang (Çin)

Profesyoneller Kategorisi



Batı Avrupa:
Büyük Ödül: “KULTURHybrid” - Mario Tvrtkovic (Almanya)
Birinci Mansiyon: “Vietnam Long Bien Bridge” - Yannick Troubat (Fransa)
İkinci Mansiyon: “Le Kremlin Bicetre” - Benjamin Fleury (Fransa)



Doğu Avrupa:
Büyük Ödül: “Grand Ensemble ‘Otradnoe’” - Nikita Sergienko (Rusya)
Birinci Mansiyon: “Thessaloniki – West Entrance” - Roxani-Sofia Tsiloni (Yunanistan)
İkinci Mansiyon: Yaroslav Usov (Rusya)



Asya:
Büyük Ödül: “Songdo, Incheon” - Jung Woo, Oh (Kore Cumhuriyeti)
Birinci Mansiyon: “Urban Contamination with the Intermediary Band-Scape” - Indong Cho (Kore Cumhuriyeti)
İkinci Mansiyon: “Mix Infra X Programax” - Song E. Han (Kore Cumhuriyeti)

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/3-yasasin-kentler-yarismasi-maxmix-citiesde-turk-ogrencinin-basarisi_75472.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!