Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

38. DYO Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

“Denge ve Değişim” temasıyla 38.si düzenlenen DYO Sanat Ödülleri yarışmasında 3 eser ödüllendirilirken 27 eser de sergilenmeye değer bulundu.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

38. DYO Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu 38. DYO Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

Engin Konuklu, Avşa (Pentür)

Denge ve Değişim” temasıyla düzenlenen DYO Sanat Ödülleri yarışmasına 944 sanatçı 1585 eserle başvurdu. Başvuruların Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı internet sitesi üzerinden kabul edildiği 38. DYO Sanat Ödülleri yarışmasında seçici kurul, ön elemenin ardından yapılan nihai seçim ile ödüllü ve sergilenmeye değer bulunan eserleri belirledi. 

 

 

Prof. Hayri Esmer, Prof. Fevzi Karakoç, Dr. Nazan Ölçer, Denizhan Özer, Prof. Dr. Burcu Pelvanoğlu, Prof. Mümtaz Sağlam ve İhsan Yılmaz’ın yer aldığı Seçici Kurul, 3 eseri ödüle layık görürken 27 eseri de sergilenmeye değer buldu. Pentür dalında Engin Konuklu’nun “Avşa”, İrfan Dönmez’in “Bu ‘ben’im” ve özgün baskı dalında Hava Küçüköner’in “Sarı Bir Gün” adlı eseri 38. DYO Sanat Ödülleri’nin kazananı oldu. Pentür dalında ödül alan eserlerin sanatçıları 25.000 TL, özgün baskı resim dalında ödül alan eserin sanatçısı ise 10.000 TL Başarı Ödülü almaya hak kazandı.

İrfan Dönmez, Bu 'ben'im (Pentür) 

Eğitim, kültür, sanat ve spor alanında 60 yılı aşkın süredir  toplumun gelişimini desteklediklerini söyleyen Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İdare Heyeti Başkan Yardımcısı Feyhan Yaşar 38. DYO Sanat Ödülleri’nin başarıyla tamamlandığını belirterek; “DYO Sanat Ödülleri 1967 yılından bu yana aralıksız düzenleniyor. Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen ilk resim yarışması olma özelliğini taşıyan ve alanında en uzun soluklu yarışmalardan biri olan DYO Sanat Ödülleri yarışmasını 38. kez düzenlemiş olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz.