Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve iştiraki Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen “7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması”nın sonuçları açıklandı.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı 7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

"Mimari mirasımızı yeniden canlandırmak ve günümüz teknolojisini gelenekten ilham alarak geleceğe taşımak" amacıyla düzenlenen yarışmaya başvuran projeler; Jüri başkanı Prof. Dr. Sinan Mert ŞENER, jüri üyeleri Dr. Halil ONUR, Fatma VARANK, Mustafa Levent SUNGUR, Hicran ÇAKMAK, Y. Mimar Bünyamin DERMAN, Y. Mimar Ali Reyhan ESEN ve raportörlerin katılımıyla 27 Ekim 2014 tarihinde TOKİ Halkalı Hizmet Birimleri 2. katında gerçekleşen toplantıda değerlendirmeye alındı. 

Değerlendirme süreci sonunda Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgeleri nde ödül ve mansiyon alan projeler belirlerken; Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde ödül ve mansiyona değer proje bulunmadı.  

Yarışmanın ödül töreni, 11 Kasım 2014 Salı günü saat 10:30’da, TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

Ödül alan projeler şöyle sıralanıyor:

EGE BÖLGESİ

1. ÖDÜL
Ekip Başı:
Cihan SEVİNDİK - Mimar
Yardımcılar:
Sinan TUNCER - Mimar

2. ÖDÜL
Ekip Başı:
Orhan ERSAN - Y. Mimar
Yardımcılar:
Gülcan AFACAN - Mimar
Turgut ŞAKİROĞLU - Mimar

3. ÖDÜL
Ekip Başı:
Ata KURT - Mimar
Ekip:
Ahmet İrfan ERTİŞ - Mimar
Necmeddin SELİMOĞLU - Mimar
Yardımcılar:
Yunus ÖZDEMİR - Mimar
Ceyda CİHANGİR - Mimar
Sena KELEŞ - Mimar
Görçen ERKILIÇ - Mimar

1. MANSİYON
Ekip Başı:
Nevzat KASAL - Mimar

2. MANSİYON
Ekip Başı:
Yavuz Selim SEPİN - Y. Mimar
Yardımcılar
Aygül CEYLAN - Y. Mimar
Ilgın Onur ÖZDEN - Mimar

3. MANSİYON
Ekip Başı:
Süleyman AKKAŞ - Mimar
Ekip:
Nihal ŞENKAYA AKKAŞ - Mimar
Yardımcılar:
Ömer Lütfü ŞENKAYA - Mimar


AKDENİZ BÖLGESİ

1. ÖDÜL
Ekip Başı:
Fatma Tuğba OKÇUOĞLU - Mimar
Ekip:
Halit Levent FIRAT - Mimar
Yardımcılar:
Şima COŞKUN - Mimar

2. ÖDÜL
Ekip Başı:
Rıdvan FİL - Mimar
Ekip:
Hüseyin YAVUZ - Mimar
Danışmanlar:
Fikret ZORLU - Şehir Bölge Plancısı
Ünal ŞAHİN - Mimar
Eşref GÖKALP - Mimar
Yardımcılar:
Selami KÖSEHAN - Mimar
Niazi GROUNI - Mimar
Onur İbrahim ÖZDEMİR - Öğrenci
Yusuf VARMIŞ - Öğrenci

3. ÖDÜL
Ekip Başı:
İrem ÇİÇEK - Mimar
Danışmanlar:
Yavuz Selim SEPİN - Y. Mimar
Aygül CEYLAN - Y. Mimar
Yardımcılar:
Ilgın Onur ÖZDEN - Mimar

1. MANSİYON
Ekip Başı:
Ozan ÖZDİLEK - Mimar
Ekip:
Hasan Sıtkı GÜMÜŞSOY - Mimar
Osman Mürsel URAL - Mimar
Danışmanlar
Gülhan KODALAK - Y. Mimar
Yardımcılar:
Alex KARPOV - Mimar
Ayşe DEDE - Mimar
Ezgi TEZCAN - Mimar
Shamil AKHMEDOV - Mimar
Jamshed SHERMATOV - Mimar
Hurshed ASLONOV - Mimar
Sultan MLSG - Mimar

2. MANSİYON
Ekip Başı:
İlker İĞDELİ - Y. Mimar
Danışmanlar:
Necdet BEKER - Mimar
Ceyda GÖKOĞLU - Y. Mimar
Yardımcılar:
Meltem YAZAL
Çağla OZARDALI
Bihter ÖZTÜRK
Hamdi KALYONCU
Emre İLERİ
Birsel SAYGILI
Barlas ERTÜRK
Irmak KALKAN
Berivan KEFELİ
Fulya ALTAN
Aykut İĞDELİ


İÇ ANADOLU BÖLGESİ

1. ÖDÜL
Ekip Başı:
Zeynep Canan AKSU - Y. Mimar

2. ÖDÜL
Ekip Başı:
Özlem EREN - Mimar
Ekip:
Hurşit Türker ÖZDEDE - Y. Mimar
Mehmet Hakan AKAYDIN - Y.Mimar

3. ÖDÜL
Ekip Başı:
Korkut YILDIRIM - Mimar
Ekip:
Harun EKERBİÇER - Mimar


GÜNEY DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

1. ÖDÜL
Ekip Başı:
Ahmet YILMAZ - Mimar
Yardımcılar:
Elif ALTUNDAŞ ADANAŞ - Mimar
Feyza AVCI - Mimar
Esra TUNÇ - Tekniker
Osman BALAK - Teknik Ressam
Beyza Nur BOZKURT - Mimar

ÖDÜL
Ekip Başı:
Ahmet Uğurtan ÜNAL - Öğrenci (Mimar)

MANSİYON
Ekip:
Melih AKCA - Öğrenci (Mimar)
Ezgi ATÇAKAN - Öğrenci (Mimar)
Jülide Arzu ULUÇAY - Öğrenci (Mimar)

MANSİYON
Ekip Başı:
Okan TURAN - Öğrenci (Mimar)
Ekip:
Muhammed KIZILTOPRAK - Öğrenci (Mimar)
Kadir BİLGİNER - Öğrenci (Mimar)
Emre GÜNAY - Öğrenci (Mimar)
Soyer BAYRAKTAR - Öğrenci (Mimar)

MANSİYON
Ekip:
Mesut ALTUN - Öğrenci (Mimar)
Gökhan DEĞİRMENCİ - Öğrenci (Mimar)
Yakup EKİN - Öğrenci (Mimar)
Miromid KABİRİ - Öğrenci (Mimar)

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/7-iklim-7-bolge-gelenekten-gelecege-ulusal-mimari-proje-yarismasi-sonuclandi_126107.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!