Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

8. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Yarışması'nın Nihai Kazananları Belli Oldu

Yurtbay Seramik'in "Temassız Temas" temasıyla bu sene 8. kez düzenlediği Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Yarışması’nın nihai kazananları belli oldu.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

8. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Yarışması'nın Nihai Kazananları Belli Oldu 8. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Yarışması'nın Nihai Kazananları Belli Oldu

Yurtbay Seramik’in sektörün tasarım ve eğitim alanında gelişmesine katkıda bulunmak ve öğrencileri profesyonel bir platformda buluşturabilmek için düzenlediği seramik karo tasarım yarışması “8. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”ne bu sene 10.668 ön başvuru yapıldı. Yarışmaya Türkiye ve KKTC genelinde 137 farklı üniversiteden 1.366 öğrencinin oluşturduğu 359 ekip 1.321 proje ile katılım sağladı.

Yurtbay Seramik’in Yapı Medya İletişim işbirliğiyle düzenlediği Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri’nde, genç yetenekleri “Temassız Temas” mottosu ile geçtiğimiz yılın kritiğini yapabildikleri ve deneyimledikleri süreçleri aktarabilecekleri özgün ve yenilikçi bir platform sunuldu.

Prof. Sevim Çizer (Seramik Sanatçısı / İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi), Prof. Ayşegül İzer (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi), Fırat Neziroğlu (Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi / Sanatçı), Hakan Helvacıoğlu (Hakan Helvacıoğlu Design Co. Kurucusu) ve Günnur Özsoy’un (Heykel Sanatçısı) jüri üyesi olduğu yarışmada, özgünlük, evrensel ve estetik ile malzeme bağlamında üretilebilirlik, tasarımın mekânda ifade edilişi gibi detaylara bakarak, teknik detaylar çerçevesinde yarışma kriterleri göz önünde bulunduruldu.

Bu kriterler başta olmak üzere, yarışma şartname maddeleri de göz önünde bulundurularak yapılan araştırmalar, tespitler ve değerlendirmeler sonucunda ödül grubu ve mansiyonlar belirlenmiştir.

ÖDÜL GRUBU

İkinci Ödül:
Y299 Raportör No’lu 977148MF Rumuzlu Proje
BURCU GÜRVARDAR, MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ, ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI (YL)

Üçüncü Ödül:
Y766 Raportör No’lu 950VHJA Rumuzlu Proje

ÖMÜRCAN EKETAN, İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, MİMARLIK