Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Altın Küp Ödülleri 2017

UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödül Programı’nın takvimi açıklandı.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Altın Küp Ödülleri 2017 Altın Küp Ödülleri 2017
SON BAŞVURU TARİHİ 15 Şubat 2017
DÜZENLEYEN

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA), Mimarlar Odası, Mimarlar Odası Ankara Şubesi

WEB ADRESİ

www.mimarlarodasiankara.org

+ Ajandama Ekle

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) Çocuk ve Mimarlık Çalışma Programı, çocukların ve gençlerin mimarlık bilinçlerinin geliştirilmesinde rol alan kişi ve kuruluşları ödüllendirmek amacıyla, “UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri” adı verilen uluslararası bir ödül programı gerçekleştiriyor. 

Ödül programının ulusal aşaması Mimarlar Odası tarafından gerçekleştiriliyor ve sekretaryasını Mimarlar Odası Ankara Şubesi yürütüyor. Ödül başvurularına katılımda bulunmak isteyen kişi veya kuruluşların, okul öncesinden 18 yaşına kadar olan çocuklar ve gençlerin mimarlık kent ve çevreyi oluşturan süreçlere yönelik farkındalıklarını arttırmak üzere  tasarlanmış etkinlikler, programlar, yayınlar, filmler, ödül şartnamesinde belirtilen şekilde Mimarlar Odası Ankara Şubesine iletmeleri gerekiyor.

“Daha iyi bir dünyayı tasarlamak”

Konuya dair açıklama yapın UIA Çocuk ve Mimarlık Çalışma Grubu Üyesi ve  Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “UIA çocuk ve Mimarlık çalışma grubu, çocukların mimarlık, kent ve çevre farkındalığının  geliştirilmesini, dünyanın geleceği açısından acil ve önemli bir hedef olarak görüyor. Bu konuda bilinçli olarak yetişen yurttaşların, ileriki yaşamlarında kentleri ve yaşam çevrelerini şekillendiren politik, ekonomik ve sosyal kararlarda seslerini duyurabilecek ve bu kararları etkileyebilecek bireyler olacaklarına inanıyor. Bu nedenle mimarlık örgütlerinin dışında mimarlık kent ve çevre farkındalıkları üzerine  yapılan çalışmalar, yayınlar ve filmlerin teşvik edilmesi için Uluslar arası Altın küp ödülleri düzenleniyor. Uluslararası ödül programına katılmak için önce Ulusal kategoriye başvuruların yapılması gerekiyor. Türkiye’den  ödül programına çocuklar için  kent mimarlık ve çevre farkındalığı kazandırılmasına ilişkin çalışmalar yapan, okullar, kurumlar, dernekler, vakıflar,belediyeler,kitap yazan yazarlar ,yayınevleri, filmler, film yapımcıları ve tv programcıları katılabilirler.Çocuklar için çocuklarla birlikte çocuklar tarafından daha iyi bir dünya tasarlamak için Altın küp ödüllerine katılımcıları bekliyoruz “ dedi.

Son tarih 15 Şubat 

Türkiye'de ödül programına adaylık dosyalarının Mimarlar Odası'na gönderilmesi için son tarihin 15 Şubat  olarak belirlendiği belirten Candan, sözlerini şöyle sürdürdü:“ UIA Altın Küp Ödülleri, katılımcıların yeni projeler üretmelerini öngören bir yarışma değil: Ağustos 2014 ile 15 Mart 2017 tarihleri arasında sürdürülmüş veya sonuçlandırılmış olan etkinlikler veya çalışmaları kapsıyor. Ödül verilecek kategoriler ise, okullar (yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler), kuruluşlar (dernekler, vakıflar, müzeler) ve medya (yazılı basın, görsel/işitsel medya) olarak tanımlandı.  İki aşamalı olarak gerçekleştirilecek ödül programında ulusal kesimler tarafından yürütülecek olan ilk aşamada, her ülkeden her kategori için birer aday seçilerek uluslararası jüriye önerilecek. İkinci aşamada ise uluslararası jüri ödül verilecek adayları belirleyecek. Sonuçlar Eylül 2017'de Seul'da gerçekleştirilecek olan 26. UIA Kongresi'nde sergilenecek.”

Ödül takvimi

UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri ödül programı takvimi ise şöyle belirlendi:

· 15 Şubat 2017 Türkiye'den başvuru yapacakların başvurularını Türkiye Mimarlar Odası'na iletilmesi için son tarih

·  1 Mart 2017 Türkiye ulusal jüri toplantısı

·  15 Mart 2017 Türkiye'den uluslararası aşamaya gönderilmesine karar verilen ödüllerin açıklanması, Mimarlar Odası ve diğer UIA Üye Kesimleri'nin ulusal jüri kararlarını UlA'ya bildirmeleri için son tarih

·  Nisan 2017 Uluslararası ödül jürisinin toplanması ve ödül sahiplerinin açıklanması

· Eylül 2017 Seul Kongresi / Ödül töreni

 

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/altin-kup-odulleri-2017_151782.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!