Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Anafilya 2002 Fotograf Yarışması

Anafilya Vakfı, fotograf sanatına verdiği önemi vurgulamak, desteklemek ve yaymak amacıyla bir fotograf yarışması açmış bulunmaktadır. Katılım koşulla

Anafilya Vakfınafilya Vakfı, fotograf sanatına verdiği önemi vurgulamak, desteklemek ve yaymak amacıyla bir fotograf yarışması açmış bulunmaktadır. Katılım koşulları aşağıda belirtilmiştir:

1- Yarışmaya katılacak fotografların başka bir yerde yayınlanmamış olması ilk koşuldur.

2- Son katılım süresi : 31 Aralık 2002'dir.

3- Katılımcıdan www.anafilya.net içinde yayımlanan her hangi bir yapıtın (yazı, şiir, resim vb) bu fotografta işlenmesi istenmektedir. Yarışmaya katılan fotografın hangi yayımlanmış sayfamızı konu aldığının belirtilmesi gerekmektedir.

4- Yarışmaya girebilmek için katılımcı, yolladığı yapıtın kendine ait, özgün bir çalışma olduğunu, başka bir yerde yayımlanmadığını, fotografa eşlik eden bir yazıyla bildirecek, açık adını ve adresini (ayrıca varsa E-mail adresini) verecektir. Bu koşulun yerine getirilmesi katılım için zorunludur.

5- Siyah-Beyaz çalışmalara değerlendirmede ayrıca 10 puan eklenecektir.

6- Yarışmaya katılmak üzere yollanacak yapıtlar ;

a) tercihen sıkıştırılmamış JPEG formatında ve eni 600 pixel'i geçmeyecek şekilde hazırlanıp fotografi@anafilya.net adresine; veya

b) basılmış yapıtlar yollanacaksa tercihen 18x24 cm boyutlarında olmalı :

Anafilya Fotograf Yarışması

J. Witkampstr. 46,

3065 NA Rotterdam

Hollanda

adresine postalanmalıdır. 31 Aralık 2002'den sonra bize ulaşacak yapıtlar ne yazık ki yarışma kapsamına alınmayacaklardır.

7- Değerlendirmede tarafsız bir puanlama sistemi uygulanacaktır. Yukarıda belirtilen koşullara uygun olan yapıtların ilk değerlendirmeleri Anafilya tarafından yapılıp, tümü Anafilya Fotograf Yarışması 2002 Arşivinde yayınlanacaktır.

8- Jüri üyelerinin ve Anafilya okurlarının verdikleri puanlar (sadece 1 kere) 1 Mart 2003 tarihinde kesinleşecek, en yüksek puanı alan yapıt Anafilya'da yayınlanacaktır. Yıl sonuna kadar her ay, puan sıralamasına göre, diğer 9 yapıt da yayınlanacaktır.

9- Hollanda'nın ünlü iki profesyonel fotograf sanatçısı ve Türkiye'de bu konudaki etkin ve söz sahibi bir kuruluş jüri içinde bulunacaktır. Anafilya okurları ise jürinin isimsiz üyeleri olacaklardır. Gerek jüri üyelerinin adları ve gerekse okurlar tarafından puanlamanın nasıl yapılacağı, teknik uygulamalar denendikten sonra ikinci bir duyuru ile yayımlanacaktır.

10- ÖDÜLLER:

a) Bu sanatsal yarışmaya katılanların emeklerine duyulan saygının bir sonucu olarak yapıtlar dergimizin fotograf arşivinde 2003 yılı boyunca saklanacaktır.

b) Ödüller fotograf sanatıyla ilgili kitaplar ve dergiler şeklinde olacaktır. Anafilya Vakfı tarafından birinciliği alan fotografın sahibine (şimdilik kaydıyla, en az) € 150, ikinci için € 100 ve üçüncü için € 50'luk bir çek verilecektir.

Bu konuyla ilgili yazışmalarınız için : fotografi@anafilya.net

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/anafilya-2002-fotograf-yarismasi_1690.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!