Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ankara Esenboğa Havalimanı "Avrupa'nın En İyisi" Seçildi

Ankara Esenboğa Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI Europe) tarafından dört ayrı kategoride düzenlenen ödül programında "5-10 milyon yolcu" kategorisinde "Avrupa'nın En İyi Havalimanı" seçildi. Türkiye'de ilk kez iç ve dış hatlar terminallerinin bir arada kullanıldığı havalimanı olan Ankara Esenboğa, "çevreye duyarlık,

Hürriyet Gazetesi
1 Ankara Esenboğa Havalimanı "Avrupa'nın En İyisi" Seçildi

nkara Esenboğa Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI Europe) tarafından “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” seçildi.

TAV Havalimanları Holding tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından düzenlenen ödül programının “5-10 milyon yolcu” kategorisinde ipi göğüsledi. Türkiye’de ilk kez iç ve dış hatlar terminallerinin bir arada kullanıldığı havalimanı olan Ankara Esenboğa, “çevreye duyarlık, kalite, güvenlik, ticari alanlar ile operasyon akıcılığı ve becerileri” kriterleriyle de değerlendirildi.


Değerlendirmenin yolcu kapasitesine göre 4 ayrı kategoride gerçekleştiği ödül programında diğer kategoriler ve kazananları ise şöyle sıralanıyor:5 Milyon Yolcu: İtalya – Bolonya Guglielmo Marconi Havalimanı


10-25 Milyon Yolcu: İspanya – Palma de Mallorca Havalimanı


25 Milyon ve Üstü Yolcu: Hollanda – Amsterdam Schiphol Havalimanı

İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen törende Ankara Esenboğa Havalimanı’na verilen ödülü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal ile TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener birlikte aldı.

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, “Avrupa Birliği’ne aday bir ülkenin başkenti olan Ankara’da 3 yıl önce hizmete açtığımız Esenboğa Havalimanı’nın “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” seçilmesi, Türk sivil havacılığının havalimanı işletmeciliğinde ulaştığı çizgi açısından son derece mutlu etmiştir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ankara-esenboga-havalimani-avrupanin-en-iyisi-secildi_70026.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bütün yolcularmızı davet ederiz, hayırlı yolculuklar YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!