Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ARCHIPRIX- Türkiye 2006 Yarışması İçin Başvurular Başlıyor, "Mimar Adayları İş Başına!"

ARCHIPRIX- Türkiye 2006 Yarışması İçin Başvurular Başlıyor, "Mimar Adayları İş Başına!"

yapi.com.tr
ARCHIPRIX- Türkiye 2006 Yarışması İçin Başvurular Başlıyor, "Mimar Adayları İş Başına!"

ürkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda düzenlen "ARCHIPRIX-Türkiye 2006"ya başvurular başladı. Genç mimar adaylarının yarışacağı "ARCHIPRIX-Türkiye" bu yıl 11. kez düzenleniyor.

Türkiye'deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX Yarışması, bugüne kadar 21 üniversiteden 543 öğrenciyi biraraya getirdi. ARCHIPRIX Yarışması'nın bir diğer özelliği ise 1996'dan bugüne kadar ödül alan 79 genç mimarın, mesleki başarılarına ulaşmaları yolundaki ilk adımı temsil ediyor olması.

ARCHIPRIX Yarışması, Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli'nin kuruculuğunda, bu yıl Türkiye'de 11. kez gerçekleştirilecek. ARCHIPRIX-Türkiye Grubu yönetiminde, Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı'nca, Çimsa ana sponsorluğunda düzenlenen ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması'na, 14 Ağustos 2006 saat 17.00'ye kadar proje teslim edilebilecek.

Kerem Erginoğlu, Cem İlhan, Adnan Kazmaoğlu, Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ve Şevki Vanlı'dan oluşan ARCHIPRIX- Türkiye 2006 seçici kurulunda, Hasan Çalışlar ve Boğaçhan Dündaralp de yedek üye olarak yer alıyor.

ARCHIPRIX - Türkiye 2006'nın biraraya getirdiği genç yetenekli mimarlar, bu yıl ödüllerini, Aralık ayında, İstanbul'da düzenlenecek ödül töreninde alacaklar. Ayrıca yarışmaya katılan mimarların projeleri biraraya getirilerek oluşturulan yarışma kataloğu da, Yapı Yayın tarafından hazırlanarak yine Aralık ayında ilgililerin beğenisine sunulacak.

2005-2006 akademik yılı, Şubat ya da Haziran dönemine ait bitirme ödevleri ile katılınabilen yarışma için başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıkları'ndan veya www.archiprix-tr.com adresinden elde edilebilir.

Archiprix 2006 Akademik Yılı Ödülleri

1. Ödül "Çimsa Beyaz Çimento Ödülü" 2.500.YTL
Nemetschek-FGA Mimarlık Ödülü:"Allplan Mimari Cad Sistemi ve Eğitimi, Sertifika C Katılımı"
2.Ödül 2.000.YTL
3.Ödül 1.500.YTL

Mansiyon 1.250YTL (Her Biri)

www.archiprix-tr.com

Ana sponsor: www.cimsa.com.tr

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/archiprix--turkiye-2006-yarismasi-icin-basvurular-basliyor-mimar-adaylari-is-basina_43486.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!