Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ARCHIPRIX- TÜRKİYE 2007

Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda düzenlen “ARCHIPRIX-Türkiye 2007”ye başvurular başladı. Genç mimar adaylarının yarışacağı “ARCHIPRIX-Türkiye” bu yıl 12. kez düzenleniyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 13 Ağustos 2007
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 3 Aralık 2007
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\yarisma\53189.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5> Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda düzenlen “ARCHIPRIX-Türkiye 2007”ye başvurular başladı. Genç mimar adaylarının yarışacağı “ARCHIPRIX-Türkiye” bu yıl 12. kez düzenleniyor.

Türkiye’deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX Yarışması, bugüne kadar 21 üniversiteden 617 öğrenciyi biraraya getirdi. ARCHIPRIX Yarışması’nın bir diğer özelliği ise 1996’dan bugüne kadar ödül alan 88 genç mimarın, mesleki başarılarına ulaşmaları yolundaki ilk adımı temsil ediyor olması.

ARCHIPRIX Yarışması, Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli’nin kuruculuğunda, bu yıl Türkiye’de 12. kez gerçekleştirilecek.
ARCHIPRIX-Türkiye Grubu yönetiminde, Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı’nca, Çimsa ana sponsorluğunda düzenlenen ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması’na, 13 Ağustos 2007 saat 17.00’ye kadar proje teslim edilebilecek.

Murat Artu, İzzet Fikirlier, Doğan Hasol, Kaan Özer ve Semra Uygur’dan oluşan ARCHIPRIX– Türkiye 2007 seçici kurulunda, Fatih Erduman ve Gözdemir Erdumar da yedek üye olarak yer alıyor.

ARCHIPRIX – Türkiye 2007’nin biraraya getirdiği genç yetenekli mimarlar, bu yıl ödüllerini, 26 Kasım 2007 Pazartesi günü, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi Ankara’da düzenlenecek ödül töreninde alacaklar. Ayrıca yarışmaya katılan mimarların projeleri biraraya getirilerek oluşturulan yarışma kataloğu da Yapı Yayın tarafından hazırlanarak yine aynı gün ödül töreninde ilgililerin beğenisine sunulacak. Tüm projelerin izlenebileceği sergi yine Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, Ankara’da 3 Aralık 2007 tarihine kadar gezilebilecek.Archiprix 2006 Akademik Yılı Ödülleri

1. Ödül "Çimsa Beyaz Çimento Ödülü" 2.500.YTL+Allplan Mimari Cad Sistemi ve Eğitimi, Sertifika C Katılımı
2.Ödül 2.000.YTL+Allplan Mimari Cad Sistemi ve Eğitimi, Sertifika C Katılımı
3.Ödül 1.500 YTL+Allplan Mimari Cad Sistemi ve Eğitimi, Sertifika C Katılımı
Mansiyon (3 adet) 1.250YTL (Her Biri)

ARCHIPRIX – Türkiye 2007 Yarışmasının sonuçları, 5 Kasım 2007 tarihinde www.archiprixturkiye.org sitesinde ve Yapı Dergisinin Kasım ayı sayısında ayrıntılı bir dosya ile duyurulacaktır.http://www.yapi.com.tr/yarismalar/archiprix--turkiye-2007_53189.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!