Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Archiprix-TR 2015 Ödül Töreni

ARCHIPRIX – Türkiye 2015 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması

Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere bu yıl 20. yıl kutlamaları ile birlikte düzenlenen ARCHIPRIX – Türkiye 2015'e katılım için başvurular başladı

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

ARCHIPRIX – Türkiye 2015 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması ARCHIPRIX – Türkiye 2015 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 23 Ekim 2015
DÜZENLEYEN

Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğinde 

ANA SPONSORLAR

Serra Seramik

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Okul-Öğrenci
WEB ADRESİ

www.archiprixturkiye.org

E-POSTA

info@sevkivanlimimarlikvakfi.org.tr

İLETİŞİM: ARCHIPRIX-Türkiye Yarışma Sekretaryası // A: Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı, Fıskiye Sokak No: 4/A Gaziosmanpaşa - Çankaya, Ankara // T: (312) 446 41 94
+ Ajandama Ekle

Türkiye’deki mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak özendirici ve yapıcı bir rekabet ortamı yaratan, genç mimarları ve mimar adaylarını mesleki ortam içinde bir araya getirerek mimarlık üzerine düşünmeye ve tartışmaya yönlendiren ARCHIPRIX - Türkiye yarışmasında bugüne kadar yaklaşık 40 üniversiteden 1700'e yakın öğrenci diploma projelerini sergiledi ve bir araya geldi.

Hülya Yürekli, Şevki Vanlı, Ferhan Yürekli ve Doğan Hasol tarafından kurulan ARCHIPRIX - Türkiye bu yıl 20. kez gerçekleştirilecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Serra’nın ana sponsorluğu ile, Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ortaklığıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin tüm mimarlık okullarından katılım olması hedefleniyor.

2014–2015 akademik yılı, Şubat ya da Haziran dönemine ait bitirme projelerinin katılabildiği yarışmanın son başvuru tarihi 23 Ekim 2015 olarak belirlendi. Başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıklarından veya www.archiprixturkiye.org adresinden temin edilebilecek.

Katılan projelerin dijital olarak iletileceği yarışmada panoların baskısı ARCHIPRIX-Türkiye tarafından yapılacak, posta ve baskı ücreti ödenmeyecek, panolar aynı malzeme ve eş kalite ile sunulacak.

Genç mimarların mesleğe ve mimarlık ortamının dinamizmine olan katkılarını ve farklı disiplinlerin mimarlık pratiğinin gelişimindeki etkisini vurgulamak üzere oluşan 2015 yılı jürisinde, mimarlık ortamının farklı alanlarına katkılarıyla tanınan mimarlar Prof. Dr. Nur Çağlar, Brigitte Weber, Kerem Yazgan, Enis Öncüoğlu ve Zaha Hadid Architects’ten Alexandros Kallegias yer alacak. Yedek jüride Hilmi Güner ve geçen yılın birincilik ödülünü alan Oğul Can Öztunç bulunmakta. Yarışmanın raportörü ise Mehmet Onur Yılmaz olacak.

Yarışmada, dereceye giren projelerin sahiplerinin yanı sıra iki mimar adayı daha ödüllendirilecek. Bu yıl üçüncü kez verilecek olan Sürdürülebilirlik Ödülü'nün seçiminde Sürdürülebilirlik Danışmanı Arif Künar jüriye destek olurken, Serra Özel Ödülü kapsamında bir yarışmacı uluslararası mimarlık ortamını yerinde görmek üzere “Hollanda Mimari Gezisi” kazanacak.
 
ARCHIPRIX – Türkiye 2015’de dereceye giren genç mimarlar, ödüllerini, Aralık ayında Ankara’da düzenlenecek olan ödül töreninde alacaklar. Katılan tüm projeler kitap haline getirilecek. Ödül alan projeler ise YAPI Dergisi'nde yayımlanacak.

Ödüller
Serra Birincilik Ödülü: 5.000 TL
İkincilik Ödülü: 3.500 TL
Üçüncülük Ödülü: 2.500 TL
Mansiyon (3 adet eşdeğer): 2.000 TL (Her biri için)
Sürdürülebilirlik Ödülü: 2.500 TL
Serra Özel Ödülü: Hollanda Mimari Gezisi

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/archiprix--turkiye-2015-mimarlik-ogrencileri-bitirme-projesi-ulusal-yarismasi_130776.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!