Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

ARCHIPRIX-Türkiye 2009

Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı tarafından düzenlenen “ARCHIPRIX-Türkiye 2009, Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Ulusal Yarışması”na başvurular başladı.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

ARCHIPRIX-Türkiye 2009 ARCHIPRIX-Türkiye 2009
SON BAŞVURU TARİHİ 24 Ağustos 2009
+ Ajandama Ekle

ürkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı tarafından düzenlenen “ARCHIPRIX-Türkiye 2009, Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Ulusal Yarışması”na başvurular başladı. Genç mimar adaylarının yarışacağı “ARCHIPRIX-Türkiye” ayrıca bu yıl 14. yıldönümünü kutluyor.

Türkiye’deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX-Türkiye 2009, Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Ulusal Yarışması’na başvurular başladı. Genç mimar adaylarının mesleki başarılarına ulaşmaları yolundaki ilk adımı temsil eden yarışma bugüne kadar 27 üniversiteden 773 öğrenciyi diploma projeleriyle bir araya getirdi ve 101 mimar adayı yarışmada ödül kazandı. Yarışmanın en önemli özelliklerinden biri de tasarımlarının her yıl hem tüm projeleri içeren bir kitapla, hem de YAPI dergisindeki yayınlarla belgeleniyor oluşu.
ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması, Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli’nin kuruculuğunda, bu yıl 14. kez gerçekleştirilecek. Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ortaklığıyla düzenlenen yarışmaya katılacak diploma projeleri, 24 Ağustos 2009, saat 17.00’ye kadar Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı'nın Ankara'daki merkezine teslim edilebilecek. 2008–2009 akademik yılı, Şubat ya da Haziran dönemine ait bitirme ödevleri ile katılınabilinen yarışma için başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıkları’ndan veya www.archiprixturkiye.com adresinden elde edilebiliyor.

Jüri'de, nitelikli eserleriyle tanınan ve farklı kuşakların temsilcileri olan mimarlar Uğur Eken, Hüseyin Bütüner, Esin Yürekli ve Evren Başbuğ’un yanısıra, yurt dışından, çarpıcı ve sade tasarımları ile adından söz ettiren genç Japon mimar Sou Fujimoto da yer alacak. Eren Başak  ve geçtiğimiz yıllarda ödül alan ve Seçil Zontur ise yedek jüri üyesi olarak Jüri değerlendirmelerine katkıda bulunacak.

ARCHIPRIX – Türkiye 2009’un bir araya getirdiği genç ve yetenekli mimarlar, bu yıl ödüllerini, Aralık ayında serginin ilk kez açılacağı Ankara’da düzenlenecek ödül töreninde alacaklar. Töreni takiben, jüri üyeleriyle yarışmacıların tartışmasına olanak tanıyan bir de Kolokyum düzenlenecek.

Geçen dönemlerde olduğu gibi bu yıl da katılan tüm projelerin belgelendiği yarışma kataloğu, ödül töreninde katılımcılara birer “teşekkür belgesi” eşliğinde verilecek. Ayrıca ödül alan tüm projeler, YAPI Dergisinde yayımlanacak.

ARCHIPRIX-Türkiye 2008–2009 Akademik Yılı Ödülleri

Birincilik Ödülü: 2.500 TL
İkincilik Ödülü: 2.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 1.500 TL
Mansiyon (3 adet): 1.250 TL (Her biri için)

Yarışma Takvimi:
Son Başvuru Tarihi: 24 Ağustos 2009
Jüri Toplantısı: 10–12 Eylül 2009
Sergi Açılışı, Ödül Töreni ve Kolokyum: Aralık 2009

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/archiprix-turkiye-2009_69330.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!