Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Aydın Doğan Ödülü Sahiplerini Buldu

Aydın Doğan Ödülü Sahiplerini Buldu

yapi.com.tr
Aydın Doğan Ödülü Sahiplerini Buldu

br/>


Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl verilen ve bu yıl dokuzuncusunu düzenlenen Aydın Doğan Ödülü’nün konusu “ Kent Mimarisi, Kent Dokusu” olarak belirlenmişti.

Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu,“Kent Mimarisi, Kent Dokusu” konusunu seçerken; ülkemizde çok sayıda başarılı yapı olmasına rağmen, genelde doku sorununun ihmal edildiğini görerek, kent dokusunu kurma, koruma ve geliştirme bilincinin yurt düzeyinde oluşmasını sağlamak amacındaydı.

Doğan Hızlan’ın başkanlığında Burhan Doğançay, Oktay Ekinci, Dr. Doğan Hasol, Faruk Malhan, Doç. Dr. Süha Özkan, Prof. Dr. Haluk Pamir, Prof. Dr. Metin Sözen, Murat Tabanlıoğlu, İstemihan Talay ve Prof.Dr.İlhan Tekeli’den oluşan Seçiciler Kurulu 15 Mart 2005 Salı günü Doğan TV Center’ da toplanarak başvuruda bulunan 34 proje ve uygulamayı değerlendirdi.

Seçiciler Kurulu; Aydın Doğan “Kent Mimarisi, Kent Dokusu” Ödülü’nün “İzmir Konak Meydanı ve Çevresi Düzenleme Projesi” (EPA Mimarlık) ile “Kastamonu Tarihi Kent Dokusu İyileştirme Çalışmaları” arasında paylaştırılmasına karar verdi. Ödül tutarı olan 50 bin YTL bu iki proje arasında pay edilecek.

Aydın Doğan “Kent Mimarisi, Kent Dokusu” Ödülü’nün Ödül Töreni 18 Nisan 2005 Pazartesi akşamı 19:30’da Atatürk Kültür Merkezi (İstanbul) Büyük Salon’da yapılacaktır. Törende ayrıca; Seçiciler Kurulu kararı doğrultusunda; “İzmir Konak Meydanı ve Çevresi Düzenleme Projesi” ne katkılarından dolayı merhum Ahmet Piriştina adına ve “Kastamonu Tarihi Kent Dokusu İyileştirme Çalışmaları” na katkılarından dolayı önceki vali Enis Yeter’e plaket verilecek.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/aydin-dogan-odulu-sahiplerini-buldu_24378.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!