Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cansever, "Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü"nün Sahibi

Turgut Cansever, “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü”nün sahibi oldu. 1995’ten bu yana dağıtılan ödüller, bu sene üç ayrı dalda üç büyük isme layık görüldü. Mimarlık dalında ödülün sahibi olan Cansever’in yanı sıra edebiyat alanında Yaşar Kemal, müzik alanında ise Alaeddin Yavaşça ‘Cumhurbaşkanlığı Büyük Ödülü’ne değer görüldüler.

yapi.com.tr
Cansever, "Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü"nün Sahibi

urgut Cansever, “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü”nün sahibi oldu. 1995’ten bu yana dağıtılan ödüller, bu sene üç ayrı dalda üç büyük isme layık görüldü. Mimarlık dalında ödülün sahibi olan Cansever’in yanı sıra edebiyat alanında Yaşar Kemal, müzik alanında ise Alaeddin Yavaşça ‘Cumhurbaşkanlığı Büyük Ödülü’ne değer görüldüler.

Bu yıl Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün talimatıyla gerçekleştirilen ödül programı, Türk kültür ve sanat yaşamına önemli katkılarda bulunan, ülkemiz kültür ve sanatının yücelmesine çalışan Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu kişiler ile kurumlara, devlet adına onurlandırmak ve özendirmek amacını taşıyor.

2008 yılı için Doğan Hızlan, Beşir Ayvazoğlu, Prof. Dr. Mustafa İsen, M. Emin Kuz, H. Gürcan Türkoğlu, H. Ahmet Sever ve Zeynep Damla Gürel’den oluşan Değerlendirme Kurulu’nun önerisiyle sahiplerini bulan ödüller, Çankaya Köşkü’nde düzenlenecek bir tören ile sahiplerine kavuşacak.

”Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülleri”, bugüne kadar 18 kişiye ve iki sivil toplum örgütüne verildi. 1999’da dağıtılan ödüllerin ardından sonu "0" ve "5" ile biten yıllarda verilmesi kuralının benimsendiği ödül programı, son olarak 2005’te gerçekleştirilmişti.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/cansever-cumhurbaskanligi-kultur-ve-sanat-buyuk-odulunun-sahibi-_64345.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!