Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Chichester Müzesi ve Çevresi için Çok Amaçlı Alan Tasarımı Proje Yarışması, RIBA

RIBA Yarışma bürosu tarafından yarışmaya çıkarılan Batı Suusex’de yer alan Chichester bölgesi için tasarlanması düşünülen ve içinde müze, ofis birimleri, konut grupları barındıracak çok amaçlı alanın tasarımı mimari ofislerden gelecek önerileri bekliyor.

Mimarlar Odası Genel Merkezi
Chichester Müzesi ve Çevresi için Çok Amaçlı Alan Tasarımı Proje Yarışması, RIBA

b>RIBA Yarışma bürosu tarafından yarışmaya çıkarılan Batı Suusex’te yer alan Chichester bölgesi için tasarlanması düşünülen ve içinde müze, ofis birimleri, konut grupları barındıracak çok amaçlı alanın tasarımı mimari ofislerden gelecek önerileri bekliyor.

Batı Sussex’in tarihi bir bölgesi olan Chichester, hem doğal topografyası hem de kültürel, tarihi değerleri açısından zengin bir bölge olarak öne çıkmaktadır. Buraya tasarlanacak yeni müzenin kentin geçmişinden gelen tarihi yansıtması ve bu nedenle de bölgenin jeolojik ve arkeolojik değerlerini ön plana çıkartarak bunların tanıtılması ve sergilenmesine olanak sağlaması hedeflenenler arasındadır. Müze aynı zamanda bölge için bir “miras köprüsü” görevini de üstlenecek ve bölgenin ziyaretini çekici kılacaktır.

Katılım Şartları:
Yarışma iki etapta düzenlenecektir. İlk etapta yarışmaya katılmak için başvuran gruplar arasında yapılan değerlendirme sonucu ikinci etapta başvurular arasından 6 grup seçilecektir. Katılımcıların en geç 15 Ağustos 2006 tarihine kadar yarışmaya başvuru dileklerini bildiren dokümanları teslim etmeleri gerekmektedir.

Bilgi İçin:

T: +44 (0) 113 2341335
W: www.ribacompetitions.com

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/chichester-muzesi-ve-cevresi-icin-cok-amacli-alan-tasarimi-proje-yarismasi-riba_46810.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!