Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dünya Habitat Ödülleri'nde Finalistler Açıklandı

Yapı ve Sosyal Konut Vakfı (Building and Social Housing Fund - BSHF) tarafından düzenlenen 2007/2008 Dünya Habitat Ödülleri’nde kazananlar açıklandı. Etkinliğe geçtiği günden bu yana, güncel konut sorunlarına beri pratik, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler arayan Habitat Ödülleri’nde finale kalan 12 proje belirlendi. Bu projelerden ikisinin,

yapi.com.tr
1 Dünya Habitat Ödülleri'nde Finalistler Açıklandı

apı ve Sosyal Konut Vakfı (Building and Social Housing Fund - BSHF) tarafından düzenlenen 2007/2008 Dünya Habitat Ödülleri’nde kazananlar açıklandı. Etkinliğe geçtiği günden bu yana, güncel konut sorunlarına beri pratik, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler arayan Habitat Ödülleri’nde finale kalan 12 proje belirlendi. Bu projelerden ikisinin, Amerika’daki bir konut edindirme fonu ile Vietnam’da düzenlenen tayfunun konutlara verdiği zararları önlemeye yönelik atölyenin birinciliğe layık görüldüğü ödül programının teslim töreni, 6 Ekim Dünya Habitat Günü’nde gerçekleştirilecek.

Dünya Habitat Ödülleri, 1985’te BSHF’nin konut üretiminin iyi örneklerini belirlemek ve tanıtmak amacıyla faaliyete geçirdiği bir organizasyon. Aynı zamanda BSHF’nin, 1987’deki Birleşmiş Milletler Uluslararası Yurtsuzlar Barınağı Yılı kapsamında üstlendiği rolün de bir parçası olan ödüller, yıllar boyunca, dünyanın hemen her yerinden geniş bir yelpazede son derece yetkin projelerin onurlandırdı.

Başından beri, yalnızca konut pratiğinin iyi örneklerini seçmek değil, aynı zamanda bu tecrübe ve bilgi birikimini paylaşıma sokan bir platform oluşturma gayesindeki Habitat Ödülleri iki aşamadan oluşuyor. İlk aşamada yalnızca projenin bir özetiyla başvurulan ödül programının ikinci aşamasına geçirilen projeler, uluslararası jürinin karşısına çıkmadan önce bağımsız bir danışman grubu tarafından değerlendirilebiliyor, son karardan önce değerlendirme gezileriyle incelenebiliyorlar.

Finalistlerin projeleri hakkında detaylı bilgi edinmek ve jüri değerlendirme raporlarını görüntüleyebilmek için lütfen tıklayınız.

Dünya Habitat Ödülleri’nde ipi göğüsleyen projeler şunlar:

Community Land Trust Innovation, Champlain Housing Trust – Amerika Birleşik DevletleriPreventing Typhoon Damage to Housing, Development Workshop – VietnamFinale kalan diğer projeler ise şöyle sıralanıyor:

Complejo Monteagudo, Cooperativa Emetele – ArjantinHabitat para la Mujer, Comunidad Maria Auxiliadora – Bolivya


TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4  |   5
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/dunya-habitat-odullerinde-finalistler-aciklandi_63532.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • böylesi özverili işleri teşvik etmek çok önemli. işlevselligin ön planda olması iyi sonuçlar getirir. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!