Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

EBSO'dan OSB'lerde Finansal...

EBSO 2010 yılı Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın (EBSO) 2010 yılı Çevre Ödülleri, EBSO Meclis Salonu'ndan düzenlenen törenle sahiplerine verildi. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, sanayicide çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmaya çalışıklarını, sanayi üretimi yaparken çevrenin de korunması gerektiği düşüncesini taşıdıklarını kaydetti.

yapi.com.tr
EBSO 2010 yılı Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın (EBSO) 2010 yılı Çevre Ödülleri, EBSO Meclis Salonu'ndan düzenlenen ve Ulaştırma Eski Bakanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı törenle sahiplerine verildi. Törende konuşan Yıldırım, ''Sanayiciler 'çevre' deyince benim bildiğim tansiyonları yükselir. Çünkü çevre demek maliyet demektir'' diyerek, İzmir'de sanayicilerin gösterdiği gelişimin geleceğe yönelik umut verici olduğunu belirtti. Yıldırım, çevre konusunun dünyada kavga konusu olmaya devam ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Bazı konularda ülke gerçeklerini görmemiz lazım. Avrupa ülkeleri sanayi tesisi kuruluşunda havaya verilen partikül miktarını bizden 4 kat daha fazlasını kabul ediyor, biz 4 kat altını şart arıyorsak bu bizim ülkemize haksızlıktır. Dünyayı kirleten ülkeler bu ülkeler, biz değiliz. Ozon tabakası delinmesi, havaya verilen yanmış gazlarla ilgili konu gelişmiş ülkelerin gelişmekte olan ülkelere ödettiği bir bedeldir. Şimdi o bedeli gelişmiş ülkelerden tahsil etmeye çalışıyorlar. Emisyon ticaretine başladılar, 'ya şu kadar karbondioksit salınımını azalt, azaltmıyorsan ABD'ye, Almanya'ya şu kadar para vereceksin...' Bu büyük bir tuzaktır. Bu konuda milletimiz uyanık olmalı. Biz üstümüze düşen vazifeyi yapacağız.''
    
Yıldırım, katı atıkları depolayacak yer kalmadığını, bu şekildeki atık bertaraf sisteminin sürdürülebilir olmadığını, geri dönüşüm aşamasına geçilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Vali Cahit Kıraç da dünyanın en önemli sorununun fosil yakıtların kullanımı nedeniyle karbondioksitin artması olduğunu söyleyerek, çevreden kirletilmeden faydalanılması gerektiğini vurguladı. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise, sanayicide çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmaya çalışıklarını, sanayi üretimi yaparken çevrenin de korunması gerektiği düşüncesini taşıdıklarını kaydetti.

Ödüle değer bulunan firmalar
    
Törende Çevre (Altın) Ödülü kategorisinde birinci olan Viking Temizlik ve Kozmetik Ürünleri Pazarlama Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, ikinci olan Yorglas Cam Merkezi Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, üçüncü olan Altera Tıbbi Malzeme Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ile Çevre Uygulama (Gümüş) Ödülü kategorisinde birinci olan Klimasan Klima Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ve üçüncü olan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ne ödülleri verildi. Bu kategoride ikincilik ödülü verilmedi.

ETİKETLER: kurum çevre
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ebso-2010-yili-cevre-odulleri-sahiplerini-buldu_87756.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!