Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

EBSO'dan OSB'lerde Finansal Kiralama Düzenlemesine Destek

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) yer alan taşınmazların finansal kiralama (factoring) sözleşmesine konu edilmesinin sürdürülebilir büyüme ve üretim bazlı politikalara katkı yapacağını bildirdi.

yapi.com.tr / AA
EBSO'dan OSB'lerde Finansal Kiralama Düzenlemesine Destek

Ender Yorgancılar, OSB'lerdeki taşınmazların alımında ve yapımında finansal kiralamaların önünü açan düzenlemeye destek verdi. OSB'lerin planlı sanayileşmenin en önemli unsurlarından olduğunu belirten Yorgancılar, düzenlemeye göre OSB'lerdeki taşınmazların finansal kiralamaya konu olabileceğini dile getirdi.

Yorgancılar, "Bugün sevinerek görmekteyiz ki, bir konumuzu daha çözüme kavuşturduk. 6525 Sayılı Kanun ile OSB içinde yer alan taşınmazların, finansal kiralama sözleşmesine konu edilmesi söz konusu olmuştur. OSB'lerde yer alan taşınmazların finansal kiralama sözleşmelerine konu edilmesi sürdürülebilir büyüme ve üretim bazlı politikalara katkı yapacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, üretim bazlı politikalar ile Türkiye’nin umutlu geleceğine olan inancımı ifade etmek istiyorum" dedi.

Yorgancılar, OSB'lerin planlı sanayileşmenin en önemli unsurlarından biri olduğuna dikkati çekerek, Ege Bölgesi Sanayi Odası olarak bu farkındalıkla, İzmir'de 10 OSB’nin kurucu ortakları olduklarını hatırlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ebsodan-osblerde-finansal-kiralama-duzenlemesine-destek_117672.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!