Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

'En Havalı Kareler' Bu Yıl Çarşı ve Pazarlardan Çıkacak

İGDAŞ'ın, bu yıl 'Çarşı Pazar İstanbul' temasıyla düzenlediği 4. En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması'na başvurular başladı. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nun (TFSF) danışmanlığında düzenlenen yarışma için başvurular 19 Mayıs'a kadar sürecek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

'En Havalı Kareler' Bu Yıl Çarşı ve Pazarlardan Çıkacak 'En Havalı Kareler' Bu Yıl Çarşı ve Pazarlardan Çıkacak
SON BAŞVURU TARİHİ 19 Mayıs 2014
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 27 Mayıs 2014
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 6 Haziran 2014
DÜZENLEYEN

İGDAŞ

WEB ADRESİ

enhavalikareler.com

+ Ajandama Ekle

Yarışma, "şehrin canlılığını, coşkusunu ve sıcaklığını yansıtan, yaşayan bir varlık olduğunu hissettiren çarşı ve pazarların, İstanbul’un geçmişten devraldığı renkli miraslardan biri olduğu" düşüncesinden hareketle; İstanbul’un bir kent olarak temsil ettiği değer ve kavramlarla iç içe geçen çarşı ve pazarların barındırdığı zenginliği gözler önüne serme hadefini taşıyor.

Katılım koşulları

Belirtilen konu çerçevesinde tek bir kategoride, renkli olarak sayısal (dijital) dalda düzenlenecek olan ve bölge ya da il kısıtlaması olmaksızın T.C vatandaşı, son başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş her bireyin katılabileceği yarışmaya katılım koşulları şöyle:

• Fotoğraflar, İstanbul ili sınırları içinde çekilmiş olacak.

• Daha önce ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz; katılıp ödül almış olsalar dahi, ödül geri alınır. Fotoğrafın sergilenmiş veya yayımlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda, anılan fotoğrafın diğer bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, anılan ödül iptal edilir ve verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara ise talep hakkı doğurmaz.

• Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklendiği veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez. Buna ek olarak HDR (High Dynamics Range) tekniği kullanılan fotoğraflar da yarışma dışında tutulur.

• Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar, ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.

Seçici kuru

Merih Akoğul, İsa Çelik, Prof. Dr. Güler Ertan, Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, Prof. Dr. Önder Küçükerman, Saffet Emre Tonguç ve İGDAŞ Kurumsal İletişim ve Medya İlişkileri Müdürü Gülaçar Hız

Ödüller

Yarışmanın birincisine 6 bin, ikincisine 4 bin, üçüncüsüne 2 bin 500 lira ödül verilecek. İGDAŞ özel ödülünü kazanan yarışmacı 2 bin 500, mansiyon kazanan 3 kişi her bir eseri için 500'er lira ödül kazanacak. Sergilemeye değer bulunan eserler için de 200'er lira telif ödenecek.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/en-havali-kareler-bu-yil-carsi-ve-pazarlardan-cikacak_117880.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!