Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması

İzmit Belediyesi'nin düzenlediği 'Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması'na projelerin son teslim tarihi 20 Nisan 2020.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 20 Nisan 2020
DÜZENLEYEN

İzmit Belediyesi

WEB ADRESİ

yarisma.izmit.bel.tr

E-POSTA

yarisma@izmit.bel.tr

İLETİŞİM: Ömerağa Mah. Abdurrahman Yüksel Cad. No:9 Belsa Plaza A Blok İzmit Kocaeli
+ Ajandama Ekle

İzmit Belediyesi düzenlediği “Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması” ile Fethiye Caddesi'ne yeni bir yüz kazandıracak. Yoğun katılımın beklendiği yarışmada çıkan sonuçlara esnaflar birlikte karar verilecek.

İzmit’in kalbi olan Fethiye Caddesi ve bağlantı noktalarının yeniden düzenlenmesi, caddenin bir cazibe merkezi haline getirilmesini amaçlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğünde düzenlenen yarışmada projelerin son teslim tarihi 20 Nisan 2020 olurken, projelerin posta yoluyla teslim alımı tarihi 22 Nisan 2020 olarak açıklandı.

Yarışmanın Şekli ve Türü

İzmit Belediyesi tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan yarışmayla ilgili, “4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. maddesi ile Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği doğrultusunda açılan yarışma; serbest ulusal, ortakçıl yarışmadır” ifadeleri kullanıldı.

Yarışmanın Amacı

“İzmit Belediyesi Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması” ile yarışmaya konu tasarım sorununun çözülmesi amaçlanmaktadır. Söz konusu sorun ele alınırken ekonomik, özgün ve nitelikli tasarım yaklaşımlarının, günümüz mimarisine de ışık tutabilecek işlevsel ve yenilikçi çözümlerin öne çıkarılması; çağdaş̧ bir çevre ve tasarım anlayışı geliştiren proje ve müelliflerin saptanması; güzel sanatların teşviki, ilgili mesleklerin ve yan disiplinlerin gelişmesi, etik değerlerin yerleşmesi, ekiplerin uluslararası rekabet gücü kazanmalarına uygun ortamın sağlanması amaçlanmaktadır.

Yarışmanın Yeri ve Konusu

Yarışma alanı Kocaeli İli, İzmit İlçesi, Ömerağa Mahallesi sınırları içerisindeki Fethiye Caddesi’nin bütünü ve İstiklal Caddesi’nin Fethiye Caddesi ile ilişkili kısmıdır. Yarışma sınırları halihazırda verilmiştir. Yarışmanın konusu, yarışma alanı olarak belirlenen yayalaştırılmış iki caddenin, çağdaş kentsel yaşam koşulları doğrultusunda yeni fikirlere, kentin sanat ve tasarımla buluşmasına, mekânsal kalitesi yüksek kentsel kamusal açık mekan üretilmesine imkan verecek şekilde yeniden düzenlenmesidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/fethiye-caddesi-yeniden-duzenleme-yarismasi_177346.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!