Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Nişantaşı, Koronavirüs Sonrasına Hazırlanıyor

Yerli ve yabancı lüks markaların en önemli adreslerinden biri olan İstanbul Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde bugünlerde inşaat çalışmaları göze çarpıyor. Çalışmalar tamamlanınca cadde alışveriş merkezi gibi işletilecek.

yapi.com.tr
Nişantaşı, Koronavirüs Sonrasına Hazırlanıyor

Şişli Belediyesi ve Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’ni Güzelleştirme Derneği işbirliğiyle bölgeye yeni bir kimlik katacak proje çizildi, düğmeye basıldı. Belediye su, elektrik ve doğalgaz altyapısının yenilenmesine destek veriyor. Caddenin mülk sahipleri ise üstyapı çalışmaları için elini taşın altına koyuyor

Hürriyet’ten Gülistan Alagöz’ün haberine göre; Abdi İpekçi’de kaldırımların, taşıt yollarının, elektrik direklerinin ve peyzajın sil baştan yapılması planlanıyor. Yeni dönemde restoranlar ve kafeler açık alanı kullanırken önceliği yayalara verecek. Yapılacak meydan düzenlemesiyle de kültür-sanat etkinlikleri için yeni bir adres doğacak. Çalışmalar tamamlanınca 600 metrelik cadde tıpkı bir alışveriş merkezi gibi işletilecek. Salgından sonra açık alanda alışveriş ve sosyalleşmenin öne çıkacağı ve caddeye ilginin artacağı belirtiliyor.

 

 

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Abdi İpekçi Caddesi’nin son dönemde ivme kaybettiğini söyledi. “Bu bölgeyi eskisinden de iyi duruma getireceğiz” diyen Keskin şunları söyledi: “Caddedeki iş insanlarıyla görüştük ve ortak bir karar aldık. Belediye olarak altyapı desteğini veriyoruz. Kurulan dernek öncülüğünde de üstyapı işleri yapılacak. Şişli’yi açık hava müzesi haline getirme hedefimizde ilk adım Abdi İpekçi oldu. Çalışmayla kaldırımların 3’te 2’si yayaların olacak. Yürümekte zorlandığımız kaldırımlar yenilenecek. Adı Abdi İpekçi Meydanı olan ama meydan özelliği olmayan alanı da kültür sanat etkinliklerine açacağız.”

Cadde AVM gibi işletilecek
Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesini Güzelleştirme Derneği Başkanı Hüsamettin Namlıcı da bölgedeki mülk sahipleri ve işletmelerle birlikte yaklaşık 1.5 yıldır çalıştıklarını söyledi. Namlıcı, “Dünya örneklerini inceleyerek çalışmaya başladık. DS Mimarlık adına Deniz Aslan’ın yürüttüğü çalışmaya bölge sakinleri olan mimarlarımız Mustafa Toner ve Gökhan Avcıoğlu’da destek verdi. Altyapı dışında kaldırımlar, taşıt yolları, aydınlatma çalışmaları, vale cepleri ve peyzaj çalışmaları yapılacak. Kültür sanata ev sahipliği yapacak dünya standartlarında bir meydan çalışmamız var. Mülk sahiplerinin maddi katkılarıyla bu çalışma tamamlanacak. Üst yapı için toplam yatırımın 1.5 milyon dolar civarında olmasını öngörüyoruz. Çalışmalar haziran sonu gibi tamamlanır.” dedi. Namlıcı caddenin bir alışveriş merkezi gibi işletileceğini de ekledi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nisantasi-koronavirus-sonrasina-hazirlaniyor_179708.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!