Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Isındığın Kadar Öde

''Geri Dönüşüm ve Çevre Kısa Film Yarışması''

çevre sektöründe aylık olarak Türkçe ve İngilizce yayımlanan Recycling Industry Dergisi'nin, üniversite gençlerinin dikkatini çevre konusuna çekmek ve bu yolla kamuoyunun tüm kesimlerini bilgilendirmek amacıyla düzenlediği yarışmanın bu yılki teması 'Su, Çevre ve Hayat' olarak belirlendi.

yapi.com.tr / AA

Yarışma Duyuruları

''Geri Dönüşüm ve Çevre Kısa Film Yarışması'' ''Geri Dönüşüm ve Çevre Kısa Film Yarışması''
SON BAŞVURU TARİHİ 22 Şubat 2012
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 3 Haziran 2012
+ Ajandama Ekle

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın desteğiyle düzenlenen '3. Ulusal Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Geri Dönüşüm ve Çevre Kısa Film Yarışması' başladı. Çevre sektöründe aylık olarak Türkçe ve İngilizce yayımlanan Recycling Industry Dergisi'nin, üniversite gençlerinin dikkatini çevre konusuna çekmek ve bu yolla kamuoyunun tüm kesimlerini bilgilendirmek amacıyla düzenlediği yarışmanın bu yılki teması 'Su, Çevre ve Hayat' olarak belirlendi.

Tanıtım afişleri Türkiye ve KKTC'deki tüm üniversitelere gönderilen yarışma sonucunda, 'Büyük Ödül'ü kazanan ekibe 30 bin TL, kategori birincilerine ise 5'er bin TL ödül verilecek.

'Yeşil Kamera 2012'nin ödül töreni, 3 Haziran'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Jüri

Yarışma jürisinde, TÜKÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Aslan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akca, araştırmacı-gazeteci Yalçın Bayer, Film Yönetmenleri Derneği (FİLMYÖN) Yönetim Kurulu Başkanı Reis Çelik, yönetmen Handan Erdil, AK-ER Bioenerji Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Ergene, sanatçı-uzman biyolog Ediz Hun, Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Kısa Film Kurulu üyesi Serdar Kökçeoğlu, İZAYDAŞ A.Ş. Genel Müdürü Muhammet Saraç, araştırmacı-gazeteci Nebil Özgentürk ve Recycling Industry Dergisi imtiyaz sahibi Türkay Özgür bulunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Recycling Industry Dergisi imtiyaz sahibi ve 'Yeşil Kamera 2012' Organizasyon Komitesi Başkanı Türkay Özgür, Türkiye'nin AB'ye uyum sürecinde çevre faslının müzakerelere açılmasıyla tüm kesimlere önemli sorumluluklar düştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

''Çevreyle ilgili birbirinden ilginç filmlerin gönderildiği yarışma, üniversite gençlerinin kıyasıya rekabetine de sahne olmaktadır. Yarışmaya 2 yıldır artan bir sayıyla, Türkiye'nin her bölgesinden çok sayıda üniversite yoğun ilgi göstermiştir. Bu yıl ilginin çok daha yoğun olacağını umuyoruz. Türkiye'de kendisini 'çevre dostu' olarak nitelendiren tüm kurum ve kuruluşları gençlerin yanında olmaya ve bu organizasyona sahip çıkmaya çağırıyoruz. Çevreci nesillerin yetiştirilmesi konusunda bu yarışmanın, Türkiye'nin geleceği açısından çok önemli olduğuna inanıyoruz.''

Yarışma takvimi

22 Şubat 2012 / Yarışmaya son başvuru tarihi
23 Şubat 2012 / Üniversitelerin yarışacağı kategorilerin noter huzurunda belirlenmesi
24 Şubat 2012 / Üniversitelerin hangi kategoride yarışacağının duyurulması
27 Nisan 2012 / Filmlerin son teslim tarihi
29 Nisan 2012 / Jüri değerlendirmesi
03 Haziran 2012 / Ödül Töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu / İstanbul

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/geri-donusum-ve-cevre-kisa-film-yarismasi_90628.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!