Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

II. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri'nin Sahipleri Açıklandı

Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri kapsamındaki "II. Ulusal Peyzaj Ödülleri" sahiplerini buldu. Seçici kurulun, ödül programına katılan 17 proje arasında yaptığı değerlendirme sonucunda projeve uygulanmış proje ödüllerinin kazananları belirlendi.

yapi.com.tr
II. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri'nin Sahipleri Açıklandı

eyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri kapsamındaki "II. Ulusal Peyzaj Ödülleri" sahiplerini buldu.

Yard.Doç. Dr.Nuray Bayraktar (Mimar), Prof. Dr. Alper Çabuk (Peyzaj Mimarı), Doç. Dr. Hayriye Eşbah (Peyzaj Mimarı), Kemal Özgür (Peyzaj Mimarı), Doç. Dr. Tarık Şengül (Şehir Plancısı), Nermin Tirben (Peyzaj Mimarı) ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Oğuz Yılmaz’dan (Peyzaj Mimarı) oluşan seçici kurul tarafından, ödül programına gönderilen 17 proje arasından yapılan değerlendirme sonucunda proje, uygulama ve onur ödülü kategorilerinde ödüle layık görülen isimler belirlendi.

Proje Dalı

“Lara Kent Parkı” – Selami DEMİRALP
Peyzaj planlama ölçeğinden tasarım ölçeğine inilmesi, ekolojik peyzaj planlaması ve tasarımı arasında ki ilişkinin kurulması, alanın doğal peyzaj değerlerini koruma-kullanma dengesi gözetilerek tasarlanması, ekolojik sürekliliğin yanı sıra kullanımlar arası sürekliğin dikkate alınması gerekçesiyle seçici kurul tarafından PROJE dalı ödülüne layık görülmüştür.

"Bilecik Hamsu Vadisi Kent Parkı Projesi" - Oktan NALBANTOĞLU
Yörenin doğal peyzaj değerlerini gözeten bir tasarım ile kentsel yeşil alan sistemine katkıda bulunulması ve vadinin bir bütün olarak halkın kullanımına sunulması gerekçesiyle seçici kurul tarafından PROJE dalı ödülüne layık görülmüştür.

Uygulanmış Proje Dalı

"Seka Park Endüstriyel Dönüşüm Parkı 1. Etap Proje Ve Uygulaması" – Oktan NALBANTOĞLU, Halis SAYGI, Talha KÖS
Tasarımın, alanı kent için önemli bir yeşil alan rezervi niteliği ile ele alması, endüstriyel mirasa karşı önemli bir duyarlılık geliştirmiş olması gerekçesiyle seçici kurul tarafından UYGULANMIŞ PROJE dalı ödülüne layık görülmüştür.

"Aksaray Kılıçaslan Parkı Proje Ve Uygulaması" – Selami DEMİRALP

Aksaray kenti ölçeğinde başarılı bir park uygulaması olması, varolan yeşil alanları koruma çabası, tasarımda kamu yararı ilkesinin gözetilmiş olması gerekçesiyle seçici kurul tarafından UYGULANMIŞ PROJE dalı ödülüne layık görülmüştür.

"Eskişehir Kent Parkı Proje ve Uygulaması" – Belemir DALOKAY (Dalokay Tasarım Atölyesi adına)
Eskişehir kenti için önemli olan Porsuk Çayı ile kentin ilişkisini arttırmaya yönelik çabası, tasarımda kamu yararı ilkesinin gözetilmiş olması gerekçesiyle seçici kurul tarafından UYGULANMIŞ PROJE dalı ödülüne layık görülmüştür.

Onur Ödülü: Prof. Dr. Halim PERÇİN

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ii-ulusal-peyzaj-mimarligi-odullerinin-sahipleri-aciklandi_80090.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!