Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

II. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülü

Peyzaj Mimarları Odası tarafından verilen "Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülü"nün ikincisi, "Kent Parkları" teması ile düzenleniyor. Ödül programı, ülkemiz peyzaj mimarlığında çağdaş ve yenilikçi tasarımların, mesleğin sosyal-kültürel boyutunun ve bunların kamu yararına kullanımının önemi ile peyzaj mimarlığı faaliyetlerinin tanıtılması, özendirilmesi,

yapi.com.tr

Ödüller

II. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülü II. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülü

lkemiz peyzaj mimarlığında çağdaş ve yenilikçi tasarımların, mesleğin sosyal-kültürel boyutunun ve bunların kamu yararına kullanımının önemi ile peyzaj mimarlığı faaliyetlerinin tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi ve kamuoyunun gündeminde bulundurulması amacıyla her yıl farklı bir tema ile düzenlenen “Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülü”nün ikincisi, “Kent Parkları” teması ile gerçekleştiriliyor.

“Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülü” kapsamında 13 Mayıs “Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü”nde ilgili temaya ilişkin bir sergi düzenlenecek ve seçilen proje veya projelere ödülleri dağıtılacak. Ayrıca kazanan projelerin tüm şubelerde yıl boyu sergilenmesi sağlanacak.

“Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri”nin bu seneki teması olan "Kent Parkları" kapsamında değerlendirmeye alınacak projelerin 2000 yılından sonra tasarlanmış veya uygulanmış olması gerekiyor. Bulunduğu yörenin doğal ve kültürel değerlerini yansıtması, kamusal kullanımları desteklemesi ve konumlandığı alana artı değerler katmış olması, ödüllerin tespitinde başlıca kriterler olarak belirtiliyor.

İki ana başlık altında toplanan ve sergiye katılmanın esas olduğu ödül kategorileri dışında, “Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri” kapsamında bir de Onur Ödülü verilecek.

Uygulanmış proje dalı ödülü

2000 yılından sonra uygulanmış ve bitmiş, proje yöneticisinin Oda‘ya kayıtlı Peyzaj Mimarı olması koşuluyla proje mimar(lar)ına verilecektir. Bu dalda en az iki ödül verilecektir.

Proje dalı ödülü

2000 yılından sonra projelendirilmiş, uygulamasına henüz geçilmemiş veya uygulaması tamamlanmamış, proje yöneticisinin Oda‘ya kayıtlı Peyzaj Mimarı olması koşuluyla proje mimar(lar)ına verilecektir. Bu dalda en az bir ödül verilecektir.

Onur Ödülü

Tüm mesleki hayatı boyunca, Peyzaj Mimarlığının gelişimine verilen hizmetleri nedeniyle, bir Peyzaj Mimarına veya ortak çalışmış Peyzaj Mimarlarına verilir. Bu ödülün verileceği Peyzaj Mimar(lar)ının uygulanmış projelerinin olması ve ödülün özellikle özel projelerinden dolayı verilmesi esastır.

Onur Ödülü için başvuru gerekmeyen ödül programında, söz konusu kategorinin adayları, seçici kurulun belirleyeceği yöntemle saptanacak ve belirlenen adaylar arasında yapılan değerlendirme sonucunda ödül verilecek.

Tüm peyzaj mimarlarına ve aynı zamanda ilgili kamu kuruluşları, kurumlar, şirketler, ve üniversite öğrencileri ve araştırmacılara açık olan ödül programında bireysel veya ekip olarak katılmak mümkün. Ancak firma ya da kurum adına katılan çalışmalarda, proje yürütücüsü peyzaj mimar(lar)ının isminin belirtilmesi zorunlu.

Öte yandan “Uygulanmış Proje” ve “Proje” dallarında katılabilmek için, müellif(ler)in Peyzaj Mimarları Odası üyesi olması da diğer bir koşul.

Son başvuru tarihi 7 Mayıs 2010 olan ve13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kutlamaları kapsamında Ankara‘da düzenlenecek olan sergi ve ödül töreni ile sonlanacak ödül programında, her kategorinin kazananlarına plaket sunulacak. Ayrıca Oda’ya bağlı her yayın organında ve ülke genelinde kazananların duyurusu yapılacak.

Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ii-ulusal-peyzaj-mimarligi-odulu_77589.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!