Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

The Earth Awards

İlk "Earth Awards" Programında Büyük Ödülün Sahibi Belirlendi

Malezya Hükümeti tarafından desteklenen ve bu yıl ilki dağıtılan uluslararası "Earth Awards"un sahibi belli oldu. Sürdürülebilir, yenilikçi ve basit yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik ürün ve konseptlerin onurlandırılmasının amaçlandığı ödül programının 2009 birincisi, yapılı çevrelerin tasarım ve uygulaması ile dirimkurgu prensiplerini

bustler.net
İlk "Earth Awards" Programında Büyük Ödülün Sahibi Belirlendi

u yıl ilki dağıtılan uluslararası “Earth Awards”un sahibi belli oldu. Sürdürülebilir, yenilikçi ve basit yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik ürün ve konseptlerin onurlandırılmasının amaçlandığı ödül programının 2009 birincisi, yapılı çevrelerin tasarım ve uygulaması ile 'dirimkurgu' prensiplerini birleştiren konseptüel üretimi FAB.REcology ile MIT Başkanlık Araştırma Bursu sahibi Neri Oxman oldu.

Malezya hükümeti tarafından 2007 yılında oluşturulan ecoStyle Project isimli girişimin bir ayağı olan ‘Earth Awards’a, dünyanın dört bir yanından endüstriyel tasarım, mimarlık, moda tasarımı, tarım ve alternatif enerji gibi çok sayıda farklı disiplinden başvuru kabul edildi. Ödül programının seçici kurulu şu isimlerden oluşuyordu: Paola Antonelli, Adam Bly, David Buckland, Antonio de la Rua, Scott Hahn, Peter Head, Graham Hill, Michael McDonough, Barry Malebuff, Sergio Palleroni, John Picard, Suzanne Trocme, Dilys Williams ve Kenneth Yeang. Jüri, özellikle ticarileşmemiş ürünleri değerlendirdi ve katılımcılara, projelerinin çevre tasarımı ve yönetimi alanının liderleri tarafından incelenmesi fırsatını verdi.The Earth Awards’un sahibini belirlemek üzere bir araya gelen prestijli jürinin on kişilik finalist listesinden birinciliğe yükselttiği Oxman’ın projesi FAB:REcology, deneyimsel tasarımla uğraşan interdisipliner girişim Materialecology’nin bir ürünü. AA Mimarlık Bölümü’nden mezun olan ve MIT’de Tasarım ve Bilgisayar alanında doktora adayı olarak çalışan Oxman’ın Materialecology kapsamında ürettiği konseptlerden FAB.REcology dışında, jüri tarafından üç üretim mansiyona layık görüldü. Engaged Offsets (Bill Browning, Christopher Pyke, Dana Bourland, Amy Davidsen & Benjamin Feldman), Iluma (Andrew Neal & Timothy Porter) ve Open Blue Sea Farms (Brian O’Hanlon) adlı projelerin dışında, şu isimler de finale çıktılar: 12 Climate Entrepreneurs (Jacob Rutqvist), Earth Markets (Bryan Garcia & Kerry O’Neill), Folded Bamboo + Paper Houses (Ming Tang, Dihua Yang), R3 (Tom Sieu & Mary Scott), ROSS (James Brown, Amanda Jones) ve Warning Bulb (Young Duk Song, Yang Yoon Sun & Kim Ga Ye).

Mansiyon ve büyük ödül sahibi çalışmalar dışında tüm finalistlerin projelerinin endüstriyel alanda çalışan üreticiler ve yatırımcılara sunularak fikirlerinin hayata geçirilmesi için ticari fırsatlar sunulması planlanıyor.

Oxman’ın ödüllü tasarım girişiminin farklı üretimlerini incelemek için tıklayınız.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ilk-earth-awards-programinda-buyuk-odulun-sahibi-belirlendi_65898.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!