Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

The Earth Awards

"Earth Awards", "21. yüzyıl için ortaya konulmuş yaratıcı çözümleri arayan küresel bir girişim" olarak tanımlanıyor. Dünyanın dört bir yanında içinde bulunduğumuz yüzyılın ekolojik ve sosyal değişimleri için "iyi" tasarımların üretildiği fikrinden yola çıkan ödül programı, bu öncü fikirler için bir platform oluşturmayı hedefliyor.

yapi.com.tr

Ödüller

The Earth Awards The Earth Awards

STRONG>“Earth Awards”, “21. yüzyıl için ortaya konulmuş yaratıcı çözümleri arayan küresel bir girişim” olarak tanımlanıyor. Dünyanın dört bir yanında içinde bulunduğumuz yüzyılın ekolojik ve sosyal değişimleri için “iyi” tasarımların üretildiği fikrinden yola çıkan ödül programı, bu öncü fikirler için bir platform oluşturmayı hedefliyor.

“Yapılı çevre”, “ürün”, “gelecek”, “sistem”, “moda” ve “sosyal adalet” olmak üzere altı kategoride gerçekleştirilen ödül programında katılımcı işler, ekoloji, özgünlük, ölçülebilirlik, gerçekleştirilebilirlik, işlevsellik ve ölçeklendirilebilirlik kriterleri üzerinden değerlendirilecekler.

“Earth Awards”, bu değerlendirme sonucunda en yenilikçi öneriyi yaygınlaştırmak ve piyasa için hazırlanmış çözümlere dönüştürmek vaadini de veriyor. Ödül programının seçici kurulunda ise Yves Behar, Richard Branson, Diane von Fürstenberg, Karim Rashid ve Ken Yeang gibi dünyaca ünlü tasarımcı ve girişimlerin yanı sıra Treehugger, Architecture for Humanity ve Wallpaper Magazine gibi önemli platform ve yayınların temsilcileri de bulunuyor.

Üç aşamada gerçekleştirilecek olan ödül programının finali, Londra’da düzenlenecek. Finalistler burada projelerini, seçici kurul ile uluslararası bir izleyici kitlesi ve iş dünyası liderlerine sunma şansını yakalayacak.

Tüm kategori birincilerinin 10.000 Amerikan Doları tutarında bir para ödülü kazanacağı “Earth Awards”ta, “Büyük Ödül”e layık görülen proje de 50.000 Amerikan Doları ile onurlandırılacak.

Son başvuru tarihi 10 Mayıs 2010 olan “Earth Awards” hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/the-earth-awards_78932.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!