Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'u lalesiyle buluşturma çalışmalarına 2008 yılında da devam ediyor. İstanbul lalesinin İstanbul lalesinin sadece park ve bahçelerde yaşatılması değil, evlerimize konuk olması amacıyla 2006 yılında ilki gerçekleştiren lale dağıtımı 2008 yılında da tekrarlanıyor ve düzenlenecek fotoğraf yarışmasıyla en güzel

yapi.com.tr
1

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 19 Nisan 2008
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 3 Mayıs 2008
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\yarisma\57741.jpg" align="right" hspace=5 vspace=5>İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'u lalesiyle buluşturma çalışmalarına 2008 yılında da devam ediyor. İstanbul lalesinin sadece park ve bahçelerde yaşatılması değil, evlerimize konuk olması amacıyla 2006 yılında ilki gerçekleştiren lale dağıtımı 2008 yılında da tekrarlanıyor ve düzenlenecek fotoğraf yarışmasıyla en güzel 100 lalenin belirlenmesi amaçlanıyor. Seçilecek en güzel 100 lale fotoğrafına 300'er YTL ödül veriliyor.

Katılma Şartları:
1. Yarışmaya seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında tüm fotoğraf severler katılabilir.
2. Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar en az 3 megapixel ve üzerinde çözünürlüğe sahip fotoğraf makineleriyle çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflar çekildiği orijinal çözünürlükte bir CD'ye kayıt edilerek gönderilmelidir. Bir yarışmacı en fazla 5 (beş) adet fotoğrafla katılabilir.
3. Fotoğrafların Ulaştırılması: CD'lerin posta / kargo sırasında zarar görmemesi için sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek gönderilmesi önerilir. Yarışmaya gönderilecek CD'ler yarışma sonrasında iade edilmeyecek, başarılı bulunan fotoğraflar dışında kalan tüm fotoğraf ve CD'ler düzenleyici kurum İFSAK tarafından imha edilecektir.

Posta / Kargo sırasında zarar gören yapıtlardan İstanbul Büyükşehir Belediyesi veya düzenleyici kurum İFSAK sorumlu tutulamaz.

• CD ve Fotoğrafların İşaretlenmesi: CD'lerin üzerine 6 (altı) rakamdan oluşan bir rumuz yazılacaktır. CD'ye kayıt edilen fotoğraflara kesinlikle isim verilmeyecek, yalnız rumuz ve sıra numarası yazılacaktır. Örn: 123456- 1.

4. Sergilenme hakkı kazanan fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesi arşivinde kalacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi “En Güzel 100 Lale” arasına giren fotoğrafları, 300 YTL bedel karşılığı satın alacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde hazırlayacağı ajanda, takvim, afiş, poster, albüm, katalog ve web sitesinde fotoğrafçının ismini açık olarak belirterek kullanım hakkına sahip olacaktır. Fotoğrafların İstanbul Büyükşehir Belediyesi dışında üçüncü şahıslarca izinsiz kullanımı durumunda, sanatçı fikir ve sanat eserleri kanunundan doğan haklarını tek başına kullanabilir.

5. Katılımcılar katılım formunu imzalayarak yarışmaya katılmalıdır, imzasız form ile gönderilen fotoğraflar yarışmaya alınmayacaktır. Katılımcılar yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Şartnameye uymayan fotoğraflar jüri değerlendirmesine alınmayacaklardır.

6. Jüri Toplantısı: Jüri, en az 3 üyesinin bir araya gelmesiyle toplanır ve yarışma sonrasında bir değerlendirme tutanağı hazırlar. Toplantı tarihinde 3 jüri üyesinin bir araya gelememesi durumunda toplantı bir hafta ileriye ertelenir.

7.Yarışma sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyesi web sitesi www.ibb.gov.tr ve www.ifsak.org.tr’den duyurulacaktır.

8. Yarışma İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmekte olup, (İFSAK) İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği tarafından organize edilmiştir.

Yarışma Sekreteri: Fehmi İçyer
Telefon: 0212 245 34 60

Fotoğrafların Teslim Adresi

İFSAK İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. Özverim Apt. No: 32/2 Beyoğlu / İSTANBUL

Lale ve yarışma hakkında daha fazla bilgi için www.istanbulunlalesi.com - www.ifsak.org.tr

Seçici Kurul Üyeleri

1. Ali İhsan GÖKÇEN (Fotoğraf Sanatçısı)
2. Haşim KILIÇ(Fotoğraf Sanatçısı)
3. Arman CAMGÖZOĞLU(Fotoğraf Sanatçısı)
4. Önder ERDEM(Fotoğraf Sanatçısı)
5. Barış ŞİMŞEK (İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı)
6. Dr. Münevver ÜÇER (Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Tezhip Öğretim Görevlisi)
7. Yrd. Doç. Dr. Erdal ÜZEN ( İstanbul Üniversitesi Botanik Bahçesi Müdürü / İstanbul Üniversitesi Botanik Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi)
8. İhsan ŞİMŞEK İstanbul Büyükşehir Belediyesi- Park Bahçeler Müdürü


Yarışma Takvimi :
Son Katılım Tarihi: 19 Nisan 2008
Seçici Kurul Toplantısı: 26 Nisan 2008
Sonuç Bildirim: 03 Mayıs 2008

Ödüller:


Başarılı görülen 100 fotoğraf için 300’er YTL.


http://www.yapi.com.tr/yarismalar/istanbul-buyuksehir-belediyesi-fotograf-yarismasi_57741.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • merhaba lale yarışmasının sonuçlarına ifsak'ın sayfasından baktım 77 şahıs ismi açıklanmış 91 de resim seçilmiş şahıs ismimi yoksa resim sayısı mı 100'e tamamlanacak? beni bu konuda aydınlatırsanız olumlu ya da olumsuz cevap yazarsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler, çalışmalarınızda başarılar dilerim. begonya38@mynet.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!